• Ne. mar 26th, 2023

Mestským parkom Lanice sa rozliehal detský džavot

lanice-enviro
Foto: ZV-podujatia.

Je len pár dní v roku, kedy sa dá povedať, že je Babie leto a práve týchto pár dní je svojim spôsobom niečim a pre niekoho charakteristických.

Mne sa vždy vybavia v podstate len dve veci a to, že treba zháňať palivo na zimné vykurovanie a  fantastické podujatie plné enviroaktivít, vzájomného spoznávania sa a zážitkov, ktoré ostávajú v spomienkach dlhý čas.

Reč je podujatí pod názvom Deň pre Lanice, ktorý každoročne organizuje OZ Slatinka. Tak ako  za ostatné roky, tak aj teraz sa konal v mestskom parku Lanice a konkrétnejšie na ploche pri dobre známom fitku v prírode. Tento rok sa konal v sobotu 3.10.2015 od 14-tej až do doby, keď bol ohlásený koniec.

Dospelí, ktorí prišli so svojimi ratolesťami sa pre zmenu mohli zastaviť pri infostolíkoch a preštudovať si zaujímavé publikácie, plné  informácií nielen o tejto lokalite, ale aj o ďalších podujatiach, ktoré robí celoročne OZ Slatinka.

Na zahryznutie tu bolo hneď niekoľko druhov koláčov na všetky spôsoby, nechýbala vinná réva a samozrejme vylepšená forma čaju,  tzv. pečený čaj.

Hyperaktívne deti si mohli vybiť energiu na tu prítomnom fitku, poprípade si zastrieľať šípom z luku na terč, naučiť sa zhotoviť zaujímavý domček na prezimovanie rôzneho druhu hmyzu a veľa, veľa ďalšieho.

K záveru tohto fantastického podujatia sa ešte na párkrát do výšin vzniesli šarkany.

Fotografie

Článok a foto: ZV-podujatia.