• Ut. nov 28th, 2023

V Krajskej knižnici Ľ. Štúra sa konala burza kníh

Autor IMG_1979

mar 6, 2016 , ,
burza-knih-2016-zvolen
Učebňa Krajskej knižnici kde prebiehala burza kníh. Foto: ZV-podujatia.

Voľby nevoľby, niektoré podujatia sa nemôžu podriadiť tomu, čo by niekto chcel, jednoducho majú napevno stanovený termín a basta.

Reč je o burze kníh, ktorá sa konala v sobotu 5.3.2016 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene od raňajšej 10-tej hodiny.

To, že termín vyšiel práve na deň volieb pár ľudom nevoňalo, ale darmo bude  niekto oponovať. Toto podujatie bolo jednoducho na zozname podujatí, ktoré sa konali v rámci Týždňa Slovenských knižníc.

Akciu zorganizovala samotná knižnica a už od 10-tej to tu žilo predávajúcimi, ktorých sa tu zišlo mnoho, povykladali si to svoje nádobičko pekne na stôl a čakali  na prípadného záujemcu.

Cenovky boli rôzne, ale nebol problém kúpiť knihy od 50 centov a neboli to vôbec žiadne staré braky. Našli sa tu knihy romantické, pre chovateľov všetkého druhu a keď ste sa chceli ponoriť do tajov sexuálnych, aj takáto náučná literatúra sa tu dala bez problémov nájsť.

Tak či onak, táto burza dala parádnu bodku za podujatiami v rámci Týždňa slovenských knižníc, ale to neznamená, že sa bude konať len raz ročne. Nie je vylúčené, že to bude aj viackrát do roka.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.