• Ne. okt 1st, 2023

Vegánska večera na Starej radnici predčila očakávania

veganska-vecera-zvolen-4
Kuskusovo-kakaová torta bola doslova na zjedenie. Foto: ZV-podujatia.

Vegaguláš, kuskus, ovsené sušienky, kuskusová torta s jahodami a veľa ďalšieho a ako čerešnička na torte premietanie dokumentu Unity + nejaká tá osveta o  možnej pomoci svetu a to všetko na Vegánskej večeri na Starej radnici v predposledný marcový deň.

Pred nedávnom mi napadla taká myšlienka,  dať týmto večerom prívlastok putovné,  pretože sa mesiac po mesiaci konajú vždy na inom mieste, čo sa dá podľa môjho názoru považovať za devízu.

Tentokrát sa všetko toto konalo po pár rokoch na Starej radnici a hostiteľmi večera boli Andrea Vnenková a Jakub Decontrol 🙂 a je jasné, kto mal akú časť tohto večera na starosti.

Ako bolo v úvode napísané,  nielenže toho tu bolo dosť na ochutnávanie, ale v tento večer sa tu zišla aj väčšia partia mládežníkov a zaraz tu panovala skvelá atmosféra. Debatovalo sa pri degustácii na všetky témy, ale hlavne v rozhovoroch sa často skloňovalo slovo vegánstvo.

Tesne po 18-tej sa začal premietať dokumentárny film americkej produkcie pod názvom Unity. Je v skrátenej forme o tom, aby sme sa ako ľudia pozreli na to,  čo sa deje okolo nás, ako sa nielen k sebe navzájom správame, ale aj prírode,  celému svetu a ku zvieratám. K tomuto dokumentu len uvediem, že je lepšie ho raz vidieť ako 100-krát o ňom počuť a doporučujem si ho raz pozrieť,  aby ste pochopili,  o čom to celé je.

Po premietaní sa pokračovalo až do záveru podujatia v družnej debate, do ktorej sa dostal  aj práve dopozeraný dokument, ktorý priniesol nové poznaky, veľa odpovedí na rôzne otázky a zamyslenia.

Tak či onak,  opäť raz to bol príjemne strávený večer v príjemnej spoločnosti a už teraz sa črtá  otázka,  čo si už onedlho hostiteľ/ka pripravia nabudúce.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.