Zámocká hudobná jar ani tento rok nesklamala

matej-arendarik

Matej Arendárik. Foto: ZV-podujatia

Počas dvoch dní (sobota 16- teho a nedeľa 17.4.2016) sa konali v Kráľovskej sieni Zvolenského zámku dva koncerty klasickej hudby v rámci už 13. ročníka podujatia pod názvom Zámocká hudobná jar. Toto podujatie sa konalo pod patronátom Zvolenského kultúrneho centra a mesta Zvolen.

Po minulých rokoch sa tentokrát konali celkovo len dve predstavenia a to v sobotu Banskobystrické gitarové kvarteto a v nedeľu bol klavírny recitál Mateja Arendárika.

Možno sa teraz naskytla otázka: prečo sa konali celkovo len dva koncerty?

Odpoveď treba hľadať v objeme financií, ktoré boli vyčlenené. A aj z tohto dôvodu sa radšej pristúpilo k menšiemu počtu koncertov, aby náhodou neutrpela kvalita samotného podujatia, ktorá je vždy na vysokej úrovni.

Nebolo tomu inak ani teraz a hneď prvý deň festivalu vystúpilo Banskobystrické gitarové kvarteto v zložení Jozef Vohár, David Bílek, Matúš Medveď a Jozef Sivák, ktorí zahrali spolu 6 skladieb od takých majstrov ako George Bizet, Jiří Jirmal, Issac Albéniz a ďalších.

Na druhý deň v nedeľu, po štyroch fantastických gitaristoch predviedol svoje umenie počas svojho klavírneho recitálu Matej Arendárik.

Matej je jeden z najvýraznejších talentov mladej generácie slovenských klaviristov a tu nesmierne precítene zahral veci od Sergeja Rachmaninova, Johannesa Brahmsa ako aj Johanna Sebastiána Bacha.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: