• Pi. dec 1st, 2023

DSS Symbia oslavuje štvrťstoročie výstavou v LDM Zvolen

Autor IMG_1979

júl 14, 2016 ,
staci-chciet-staci-mat-rad-7
Slávnostné prestrihnutie pásky. Foto: ZV-podujatia

V utorok 12.7.2016 sa konala v priestoroch Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene menšia slávnosť.

Slávnostnou vernisážou sa tu otvárala krátkodobá výstava pod názvom Stačí chcieť, stačí mať rád, ktorá svojim obsahom pripomína 25 rokov poskytovania sociálnej služby v DSS Symbia Zvolen.

Možno si budete klásť otázku, akú súvislosť majú tieto dve navzájom odlišné inštitúcie. Odpoveď je až prozaická. Klienti DSS Symbia tu už veľakrát prezentovali svoje výtvory, najmä počas vianočných a veľkonočných sviatkov.

Pred slávnostným prestrihnutím pásky povedala pár slov za múzeum riaditeľka Ľubica Miľanová a za Symbiu Jana Izraelová. Práve ona vo svojom príhovore doplnila, že táto ich aktivita je štvrtá tohto roku, kedy si pripomínajú 25 rokov poskytovania sociálnej služby.

Na záver ešte predniesla klientka domova služieb fantastickú báseň, ktorá vznikla v Symbii a vypovedala o tom, o čom je tento domov a samozrejme nezabudlo sa na to, že stačí chcieť, stačí mať rád.

O výstave

Výstava nesie názov Stačí chcieť, stačí mať rád a presne charakterizuje to, čo aj jej názov. Všetko to pekné, čo klienti spravili v rámci svojich aktivít v dielničkách, či už je to keramika, maľovanie, pletené vecičky a veľa ďalšieho. Rozhodne treba povedať, že tu zanechali kus srdca a slovne sa to dá len ťažko opísať, treba zájsť a vidieť to na vlastné oči.

Na záver ešte dodáme, že samotná výstava potrvá v Lesníckom a drevárskom múzeu do 26.8.2016 a môžete si ju ísť pozrieť počas otváracej doby.

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.