Zvolen hostil 3. kolo Ligy ZPPS v plutvovom plávaní

medailovi-caretaci-5

Medailoví careťaci. Foto: zdroj TS

TS: V sobotu 19. 11. 2016 sa na zvolenskej plavárni konalo 3. kolo Ligy ZPPS v plutvovom plávaní.

Pretekov na zúčastnili 3 slovenské kluby: Klub športových potápačov TRITÓN Šaľa a domáce kluby:  Klub vodných športov CARETA Zvolen ako organizátor a Klub športového potápania CALYPSO Zvolen. Podľa vekových kategórií pretekári plávali trate rôznych dĺžok v disciplínach: PP (plávanie s monoplutvou), RP (plávanie s monoplutvou pod vodou) a  BF (plávanie s klasickými plutvami).

Najúspešnejším pretekárom z careťákov sa stal Šimon Tóth, ktorý dominoval v kategórii C (14 – 15 rokov), keď si vyplával 3 zlaté medaily za 50 m PP, 200 m PP, 50 m BF. V rovnakej kategórii Adam Kminiak za svoje výkony získal jedno striebro (50 m PP) a dva bronzy (200 m PP, 50 m BF).

Veková kategória D (12 – 13 rokov) patrila Dominikovi Matejovi. Dvakrát vystúpil na stupňoch víťazov najvyššie za 200 m BF a 100 m PP. Tretie zlato mu  uniklo len o vlások a na 25 m RP obsadil 2. miesto. V tejto kategórii bodoval i Silvester Sivek, ktorý bral dvakrát striebornú medailu za 200 m BF a 100 m PP.

Vo vekovej kategórii E (10 – 11 rokov) bol úspešný Jakub Hraško, ktorý zvíťazil na tratiach 200 m PP a 50 m BF. Ku dvom prvým miestam pridal jedno druhé na 25 m RP. Na tejto trati bol najrýchlejší Nicolas Matej. Zároveň Nicolas v domácom bazéne doplával na trati 200 m PP na 3. mieste.

Medzi chlapcami sa v najmladšej vekovej kategórii EO (do 9 rokov) darilo Alexandrovi Sivekovi. V 25-metrovom zvolenskom bazéne  doplával trikrát na 2. mieste. Filip Zuzin získal bronz v disciplíne 25 m RP.

Najúspešnejšou medzi dievčatami bola Hana Vasilová vo vekovej kategórii D. Dve zlaté medaily si vyplávala v disciplínach 25 m RP a 200 m BF. Na 100 m PP doplávala na 2. mieste. V tejto kategórii nedali careťáčky svojim súperkám šancu a rozdelili si všetky pódiové umiestnenia. Ľubomíra Sopková získala zlato v disciplíne 100 m PP a na 25 m RP a 200 m BF bola druhá. Elizabeth Hatiarová doplávala trikrát na 3. mieste.

Miroslava Liptáková vo vekovej kategórii C obsadila dvakrát 2. miesto (200 m PP,  50 m BF) a na 200 m PP za najrýchlejší čas získala zlatú medailu. Ema Šimková v disciplíne 50 m BF dohmatla na 3. mieste.

V najstaršej ženskej kategórii A, B si medaily podelili Gabriela Michalčáková:  dve 2. miesta (100 m PP, 200 m BF) a jedno 3. miesto (50 m RP); Terézia Hanzelová: druhé miesto za 50 m RP a tretie za 100 m PP a Barbora Pálková druhé miesto za 200 m BF.

Medzi „éčkarkami“ dievčatami uspela Adela Danková, ktorá si vyplávala zlatú medailu na 50 m BF a za 25 m RP a 200 m PP získala bronzové medaily. Bianka Bieliková si vyplávala bronz v disciplíne 50 m BF.

Lea Kminiaková úspešne reprezentovala svoj klub v najmladšej kategórii EO. Zo zvolenského bazéna si vylovila najcennejšiu zlatú medailu za 200 m BF a na 50 m BF doplávala druhá.

Cenné body do súťaže klubov získali pretekári Carety aj v štafetách 4 x 50 m PP. Kminiaková, Zuzin, Debnárová, Sivek  ako štafeta EO doplávala na 2. mieste. Aj štafeta „E“ (Hraško, Danková, Bieliková, Matej) brala body za 2. miesto. Štafeta „D“ v zložení Vasilová Matej, Hatiarová, Sopková, suverénne zvíťazila a obsadila 1. miesto. „Céčkarska“ štafeta (Kminiak, Liptáková, Šimková, Tóth) sa umiestnila na 1. mieste.

Po sčítaní všetkých bodov za individuálne výkony a štafety zvíťazil medzi klubmi KVŠ Careta (2 908 bodov) z druhého miesta sa tešilo KŠP Calypso (2 600 bodov). Tretí skončili plutvoví plavci zo Šale (1420 bodov). Finálové kolo Ligy ZPPS sa uskutoční na plavárni KŠP Tritón v Šali.