• Ne. okt 1st, 2023

Naše juniorky tesne prehrali s Ružomberčankami

Autor IMG_1979

jan 8, 2017 ,
bk-zvolen_mbk-ruzomberok-200
Úvodný rozskok. Foto: ZV-podujatia.

V prvú sobotu nového roka 2017 sa v športovej hale na Zvolenskom sídlisku Západ konal basketbalový zápas už 13. kola v kategórii junioriek.

Na tento posledný zápas v základnej časti západnej skupiny sa ako domáce postavili tunajšie BK ZŠ Zvolen, ktoré tu privítali MBK Ružomberok.

Napriek tomu, že sa v túto sezónu našim juniorkám nedarí aj, keď v zápasoch podávajú solídne výkony a veľké odhodlanie tak toto mohol byť jeden z tých z ktorých si pripíšu plný počet bodov.

Od začiatku prvej štvrtiny sa rozbehli naše hráčky dobre a už v priebehu pár minút mali relatívne slušný náskok. Tréner Ružomberčaniek si po 3 minútach hrania za stavu 9:2 bral oddychový čas aby dohovoril svojim zverenkyniam. Toto ich síce spružnilo, ale síce len o 1 bod po prvej štvrtine, ale vyhrávali naše 16:15.

V druhej štvrtine súperky na nás patrične zatlačili, ale naše baby sa nedali vyviesť zmieri a do polovice tejto časti sa zdalo ešte všetko ako tak v poriadku. Opäť bral ich tréner oddychový čas, ktorý ich tak spružil, že pred prestávkou bolo 29:40 v náš neprospech.

Po prestávke a respektíve celé tretie dejstvo viac než slušne eliminovali tlak súperiek, ktoré zvolili tvrdú obranu, kedy nepustili naše hráčky pod kôš a tak boli nútené hádzať z diaľky a práve zle hodené lopty uchmatli rovesníčky a rýchlim protiútokom sa snažili skórovať do nášho koša. Pred poslednou desaťminútovkou bol stav 38:49.

Posledná časť zápasu mala azda najdramatickejší priebeh nakoľko súperkám sa prestalo dariť čo využili naše baby, ktoré stiahli z ich náskoku a pár minút pred koncom sa zdalo, že je šanca na víťazstvo. Napokon si však Ružomberčanky náskok udržali a potiahli ho až do záverečného hvizdu, ktorý spečatil stav 52:56.

Zostava BK ZŠ Zvolen

  • 4 Simona Hanková, 8 Katarína Slančíková, 9 Veronika Jasová, 12 Júlia Kaliská, 15 Sandra Rafanidesová, 16 Daniela Mošková, 18 Lenka Filkorová, 20 Klaudia Háberová

Trénerka: Laura van Dalen

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.