• Ut. okt 3rd, 2023

Kráľovská sieň zažila veľké hudobné zvítanie

Autor IMG_1979

jan 21, 2017
novorocne-zvitanie-108
Katarína Laučíková a Miroslav Kalmár. Foto: ZV-podujatia

Veľký slávnostný koncert pod názvom “Novoročné zvítanie” sa uskutočnil vo štvrtok 19.1.2017 so začiatkom o 18:00 hod. v Kráľovskej sieni zvolenského zámku.

Tento spoločný koncert organizačne pripravila ZUŠ z Nádvornej ulici vo Zvolene a po dramaturgickej stránke za zvolenskú ZUŠ-ku Iveta Vitovská a za Očovú Anna Petríková-Bambúchová.

Počas koncertu, ktorý trval viac ako hodinu sa bolo možné započúvať v podaní žiakov do skladieb takých velikánov, akými bol Händel, Verdi, Bach, Chopin, Durand atď… a pripomenúť si tak ich dobu.

Avšak neostalo len pri klasike, svoje zastúpenie tu mala aj tradičná kultúra v podobe ľudovej hudby, či už v podaní troch fantastických heligonkárov alebo menšieho telesa, ktoré zahralo skladbu s názvom Očová, Očová.

Tak, ako v tej dobe sa poslucháči skláňali pred ich umom a nadaním a obdivovali ich, tak aj na tomto koncerte sa ukázalo, že obrovský talent a um tkvie práve v týchto žiakoch umeleckých škôl.

Rozhodne to bolo v každom tóne počuť, čo patrične ocenili potleskom tí, ktorí sa zúčastnili na tomto umelecky fantastickom koncerte.

Nech sa páči pár fotografií

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka