Central Park ponúka viac, ako by ste očakávali

coop-jednota-central-park-1

Pohľad na priečelie budovy. Foto: ZV-podujatia

Z viac ako 20 rokov chátrajúcej budovy pôvodne materskej školy na najväčšom zvolenskom sídlisku Západ, ktoré je mimochodom jedno z najzahustenejších sídlisk na Slovensku, čo do počtu žijúcich obyvateľov na 1 m2 sa stala moderná multifunkčná budova.

Táto stavba sa minulý rok po určitej asanácii juhovýchodného dvojpodlažného krídla a prestavaní zostávajúcej časti objektu premenila na polyfunkčný objekt, ktorý poznajú nielen Západniari momentálne pod názvom Central Park.

Rekonštrukcia starej škôlky na modernú multifunkčnú budovu netrvala až tak dlho, práce išli v dosť rýchlom tempe a postupne ako čas ubiehal bolo vidieť nové kontúry samotnej budovy. Pribudlo taktiež veľké parkovisko, chodníky, osvetlenie a samozrejme prišlo aj k zaujímavej terénnej úprave a nechýbajú ani nové nasadené stromčeky.

Toto všetko už pravdepodobne viete, ale nedalo mi a tak som začal pátrať po tom, čo všetko tam v najbližšom čase, respektíve tento rok pribudne a či to bude na úžitok obyvateľov mesta Zvolen.

Poďme si troška prebrať jednotlivé veci

Potraviny Coop Jednota sú podľa mňa takým väčším prekvapením. Nenájdete tam síce poriadne mäso(rozumej mäso ako také), ale rozhodne, čo je dosť dôležité, nakúpite o niečo lacnejšie ako u konkurencii a čo ma prekvapilo, bola väčšia pružnosť pri pokladni, čo znamená, že sa ani nenazdáte a ste naraz vybavený.

Na opačnej strane, čiže po ľavej strane od potravín bude taká fajnovejšia reštaurácia s tankovaným pivom a ďalšími špecialitami. Tá predstava sedieť na terase pred reštauráciou, vychutnávať si jedlo a zapíjať ho pivom je podľa mňa super. Plánované otvorenie je na začiatok marca tohto roku a názov reštaurácie nie je oficiálne ešte známy. Jeden z nápadov je, že by mohol priamo evokovať miesto, kde sa táto reštaurácia nachádza. Nechcem viac prezrádzať, treba sa nechať prekvapiť a musím podotknúť, že mne sa ten názov viac než pozdáva.

Moderne vyzerajúca budova ako taká neponúka vo svojich útrobách len potraviny a reštauráciu, ale nájdete tam aj veľké presvetlené kancelárie so všetkými inžinierskymi sieťami. Čo dozaista upúta je rozhodne ticho a už spomínané svetlo, ktoré ráno príjemne prehreje vnútorné priestory a poobede, keď je v letných mesiacoch najviac horúco, nájdete tu príjemný chládok. Aby sa nezabudlo, sú tu aj spoločné moderné sociálne zariadenia a to na každom poschodí a v jednom krídle sa nachádza aj menšia kuchynka.

Dôležitá informácia pre tých, ktorí hľadajú voľnú kanceláriu vo Zvolene pre nielen svoj biznis je, že sú ešte k dispozícií voľné miesta v podobe kancelárií , ale treba sa poponáhľať a kto bude rýchly, môže dostať na začiatok aj starší, ale zato zachovalý nábytok a to úplne zadarmo.

V pravom krídle na najvyššom poschodí má svoje sídlo nezávislá audítorská spoločnosť QSCert, spol. s r. o., ktorá mimochodom v septembri minulého roka odovzdala na Mestskom zastupiteľstve dva certifikáty.

Nuž, toľko od nás pre začiatok a už onedlho prinesieme ďalšie informácie.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.