Reklamy

Romantický február vo Zvolenskom divadle

djgt-feb-2017-ilu

Foto: ilu

TS: Február je síce ešte zimný mesiac, rozohrievajú ho však lúče prichádzajúcej jari aj sviatok lásky. Romantickú atmosféru si môžete vychutnať aj v Divadle J. G. Tajovského na autentickom príbehu dvoch spriaznených duší Ľudovíta Štúra a Adely Ostrolúckej.

Práve v utorok 14. februára na Valentína uvádza zvolenské divadlo večer opäť hru Juraja Sarvaša OROL TATRANSKÝ venovanú Štúrovmu životu. V hre so zhudobnenými štúrovskými veršami ožívajú skutky národných dejateľov, aj ich osobné životy. Adela Ostrolúcka z neďalekej Ostrej Lúky bola Štúrovou spriaznenou dušou a stala sa symbolom obetavej lásky nielen pre generáciu štúrovcov. V hereckom stvárnení Mareka Rozkoša (Štúr) a Veroniky Čépeovej (Adela) si môžete vychutnať príťažlivé obzretie do našej histórie. Zažijete tiež romantickú atmosféru samotného divadla, pretože motív lásky sa objaví aj vo výzdobe interiérov.

Ďalšou slovenskou osobnosťou, ktorej osud môžete spoznať vo februári v DJGT, je Žo Langerová. V hre Slovenského komorného divadla Martin VTEDY V BRATISLAVE ju stvárni excelentná herečka Jana Oľhová, okrem nej účinkujú aj Lucia Jašková, Zuzana Rohoňová a ďalší. Unikátnu príležitosť vidieť túto hosťujúcu inscenáciu máte v sobotu 11. februára o 18.30. Inscenácia voľne nadväzuje na hru Sedem dní do pohrebu a SKD Martin ňou v línii autobiografických hier reflektuje život na Slovensku za železnou oponou.

Vstupenky do Divadla J. G. Tajovského si môžete ako vždy zakúpiť nielen v pokladni, ale aj z pohodlia domova priamo na webstránke DJGT

djgt-februar-2017-plagat

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová dramaturgička DJGT Zvolen

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.