Na 32. VC Zvolena mal svoje želiezka v ohni aj ŠKK Zvolen

TS: Na Veľkú Cenu Zvolena zavítalo minulý víkend 68 krasokorčuliarov z 18 klubov Slovenska. Dievčat súťažilo 57 v 6 vekových kategóriách a chlapcov 11 v 3 kategóriách. Mimo Slovenský pohár na 32. ročníku VC Zvolena, ktorú usporiadal KK Zvolen, súťažilo aj 13 začiatočníkov a v 5 kategóriách aj 45 rekreačných korčuliarov (IK) zo 16 klubov.

V 12. kole pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní sa predstavili aj 4 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK).V kategórii starších žiačok sa Dominika Hatadámová umiestnila na 8. mieste. V kategórii 7 ročných nádejí Martina Vavrincová obsadila 9. miesto. V mladších žiačkach 12 ročných sa Dorota Marková umiestnila na 6. mieste a Emília Buchová, pre ktorú to boli prvé preteky po takmer 2 ročnej pauze na 7. mieste. Na krasokorčuliarky ŠKK čaká už o 2 týždne 13. kolo pretekov SP v Žiline.

markova-buchova-25

Foto: pretekárky ŠKK Zvolen – Dorota Marková a Emília Buchová (z ľava). Zdroj archív ŠKK Zvolen.

Už budúci víkend 4.-5. februára sa zídu v Košiciach na Majstrovstvách Slovenska najlepší krasokorčuliari v kategórii juniorov a staršieho žiactva, aby v Crow Aréne vybojovali majstrovské tituly vo svojich kategóriách. V kategórii junioriek a starších žiačok po splnení nominačných kritérií sa predstaví prvých 18 z redukovaného rebríčka Slovenského pohára. Juniori a starší žiaci štartujú pre ich malý počet všetci.

Slovenskí univerzitní športovci sa od 28.1. do 8.2. zúčastnia Zimnej svetovej univerziády v Almaty (Kazachstan). Na 28 zimnej univerziáde bude súťažiť cca 2000 športovcov z 57 krajín. Z 12 zimných športov si slovenskí univerzitní športovci zmerajú svoje sily v 6 športoch. V slovenskej výprave je 42 športovcov ,z toho aj 3 krasokorčuliari – Michael Neumann, Marco Klepoch a Miroslava Hriňáková, keďže SAUŠ pridelila krasokorčuliarom 1 miesto pre ženy a 2 pre mužov. Organizátorom SZU je medzinárodná federácia univerzitného športu a je po ZOH druhým najväčším zimným športovým podujatím. Koná sa v dvojročných intervaloch. Všetky výsledky krasokorčuliarskych súťaží sú uverejnené na stránke krasokorčuliarskeho zväzu a všetky informácie o zvolenských krasokorčuliarkach z ŠKK nájdu záujemcovia na webovej stránke ŠKK Zvolen.

TS: Mária Zrubecová (mz). Foto: archív ŠKK Zvolen

1 Comment on Na 32. VC Zvolena mal svoje želiezka v ohni aj ŠKK Zvolen

  1. Pavel Latta // 02/02/2017 o 23:13 // Odpovedať

    Môžeme sa tešiť, že aj ŠKK Zvolen konečne zorganizuje preteky pre iné kluby, hoci aj rekreačných korčuliarov, alebo sa bude donekonečna priživovať na iných KK kluboch?

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: