• St. mar 29th, 2023

Občianska komunitná obývačka oslávila 5. narodeniny

ByIMG_1979

okt 18, 2019 ,
Spoločné sfúknutie sviečky na narodeninovej torte. Foto: IMG_1979

V utorok 21.10.2014 slávnostným prestrihnutím pásky dvoch pánov – Ing. Miroslava Kuseina a Chucka Hirta začalo písať svoj život prvé občianske centrum na území mesta Zvolen a to OC OKO na zvolenskom sídlisku Západ.

Ubehlo pár rokov a v stredu 16.10.2019 sa v priestoroch tohto centra konala opäť (ako každý rok) milá slávnosť a to narodeninová oslava a tentoraz sa na torte nachádzalo 5 sviečok.

Za to rýchlo plynúce obdobie, počas ktorého prešlo dvermi viac ako 20 000 ľudí sa udialo veľa vecí a to nielen to, že na poste výkonného riaditeľa centra vystriedal Maroš Chmelík Chucka Hirta a bývalého primátora v kormidle mesta vystriedala prvá dáma a to súčasná primátorka Lenka Balkovičová.

K menu nemenej vo Zvolene známej Mgr. Alžbety Staníkovej sa ešte dostaneme, netreba však rozhodne zabúdať na tú najpovolanejšiu a to koordinátorku centra, ktorá je tu od samého začiatku a v ktorej hlave celá myšlienka vznikla a to je všetkým dozaista dobre známa a vždy usmiata Sanja Nikolov.

Vráťme sa však na tohtoročnú oslavu, kedy sa tu už o cca 16-tej nachádzalo množstvo pozvaných hostí a pred 17-tou samotná oslava začala hudbou a spevom pedagógov SZUŠ a SCVČ Heuréka.

Samozrejme, nechýbali príhovory vzácnych hostí, či už súčasného riaditeľa Maroša Chmelíka alebo primátorky mesta Lenky Balkovičovej a počas tejto časti sa zároveň aj gratulovalo tým, ktorí určitým podielom pomohli nielen pri zrode centra, ale aj v jeho ďalšom smerovaní.

Neskôr sa k slovu dostala opäť kultúrna vložka a to v podobe hudby a spevu, kedy si to tu pred divákmi strihli na gitare hrajúci náčelník MsP Zvolen Juraj Chabada a svojim spevom za mikrofónom Jana Filová.

Ak som v úvode spomínal Mgr. Alžbetu Staníkovú, bolo to z dôvodu, že v roku 2014 bola viceprimátorkou mesta a taktiež má veľkú zásluhu na tom, že OKO existuje.

Je je jednou z tých, ktorí rok čo rok sfukujú po boku ďalších sviečky na torte. V tento večer bolo tomu až potom, čo dostala z rúk Sanji Nikolov ocenenie OKO 2019 za podporu občianskeho centra a budovanie komunitného ducha. Toto ocenenie je novinka, ktorá nasleduje po oceneniach Komunitné srdce, ktoré sa tento rok začalo udeľovať na nemenej známom podujatí Deň sídliska Západ.

Po obligátnom prekrojení torty na samotný záver tu všetkým prítomným nielen zahral a zaspieval, ale i zatancoval rómsky folklórny súbor Romano Jilo. Ich členovia na záver podarovali koordinátorke centra veľké strieborné srdce.

Po tomto už čakalo na všetkých prítomných chutné pohostenie a následne sa väčšina ponorila do družných debát, ale to je už iný príbeh.

Nech sa páči pár fotografií.

Fotogaléria: Narodeniny OC OKO 2019

Článok a foto: IMG_1979