Reklamy

Jarné pozvánky do divadla

.

TS: V marci oslavujú milovníci divadla SVETOVÝ DEŇ DIVADLA. Pripomína nadčasovosť divadla, univerzálny jazyk umenia a celosvetové prepojenie siete divadiel. Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene slávi tento sviatok spolu s divákmi.

Už 55 rokov je 27. marec SVETOVÝM DŇOM DIVADLA. Divadelníkov rôznych krajín spája v tento deň čítanie Posolstva napísaného známym umelcom prekladané do mnohých jazykov. Toto Posolstvo otvára každoročne aj slávnostný deň v DJGT.

Zvolenské divadlo si váži každého diváka a pri príležitosti sviatku divadla umožňuje bezplatný vstup na vybrané predstavenie. Minulý rok silno zarezonoval príbeh Ľ. Štúra, tento rok majú návštevníci možnosť nahliadnuť pod pokrievku života hviezd v súčasnej českej komédii CELEBRITY s.r.o. Po skončení predstavenia nasleduje beseda s účinkujúcimi hercami na divadelné témy.

Vo svete divadelných ilúzií a životných právd sa bude odohrávať aj najbližšia premiéra DJGT, kúzelná komédia úspešného škandinávskeho autora Bengta Ahlforsa ILUZIONISTI. V hlavnej úlohe hereckého barda Kazimíra Kanta sa predstaví známy herec Vladimír ROHOŇ a inscenácia je venovaná jeho životnému jubileu 70 rokov. Nevšedná zápletka dáva priestor vtipným glosám zástupcov troch rozdielnych generácií. Premiéra sa uskutoční dňa 28. apríla v réžii Michala Babiaka.

Sezónu v znamení „putovania a učenia sa“ ukončí DJGT skvelou českou komédiou s pesničkami ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA. Slovenskú premiéru bude mať 9. júna na otvorení 44. ročníka Medzinárodného letného divadelného festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ. V týchto dňoch sa finalizuje festivalový program a predpredaj vstupeniek začne tak ako každý rok dňa 1. mája, kedy sa zároveň koná DEŇ OTVORNÝCH DVERÍ DJGT.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová dramaturgička DJGT Zvolen

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.