• St. feb 1st, 2023

Dvorné dámy vám učarujú a ťažko budete ich výstavu opúšťať

ByIMG_1979

apr 2, 2017
Dvorné dámy 2017. Foto: ZV-podujatia.

Najočakávanejšia výstava slovenských originálnych diel v regióne bola slávnostnou vernisážou otvorená na Starej radnici vo Zvolene.

Už po siedmy raz dostali nielen Zvolenčania možnosť zájsť na otvorenie výstavy Zuzany Almáši Koreňovej pod názvom Dvorné dámy.

A bolo ich tu v toto piatkové popoludnie 31.3.2017 hneď niekoľko (Zuzana, Katka, Anka, Janka, Katka). Dvorní trubači (rozumej kapela Jana Filová and Human Hills) prilákali na túto parádu nielen dvoch dvorných radcov Denisu Ogino a Ondreja Kalamára, ale aj veľa poddaných, ktorí sa tiež prišli pozrieť a bolo ich tu tak veľa, že sa tu skoro všetci nevošli.

Úvodného slova sa po 15-tej zhostila autorka nielen samotnej výstavy, ale aj šitých bábok. „Bábky, ktoré liečia dušu“ samozrejme všade navôkol nájdete, avšak už majú svojich majiteľov. Tak, ako už bolo v úvode spomenuté, dvorné dámy, ktoré tu majú svoje diela vystavené boli okrem pani Zuzany ďalšie štyri šikovné žienky.

Katarína Beňo tu má doslova nádherné veľkoplošné mandaly, ktoré sú aj posiate zlatým práškom, Jana Fábry sem doniesla úžitkové keramické predmety, Anna Dzúriková dokonalé šité šperky a posledná dáma Katarína Kluková taktiež šperky, ale keramické.

Čo povedať viac asi len ak si nájdete čas a zájdete sa pozrieť na túto výstavu, rozhodne ostanete stáť v nemom úžase nad toľkou krásou a len ťažko sa Vám bude potom odchádzať.

Ja len doplním, že výstava potrvá do 28.4.2017 počas otváracích hodín Starej radnice a vrelo ju každému doporučujem navštíviť.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.