Reklamy

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) ukončil svoju v poradí už 8 súťažnú sezónu a bilancuje

TS: Celkom 10 krasokorčuliarok sa zapojilo do súťaží Slovenského pohára (SP) v sezóne 2016/2017, 1 krasokorčuliarka sa zapojila len do zahraničných pretekov, ďalších 6 detí sa pripravovalo v našej kraso prípravke a čaká na zaradenie medzi pretekárky a viac ako 50 chlapcov a dievčat absolvovalo v ŠKK kurz základov korčuľovania.

Séria pretekov SP mala 16 kôl a trénerky mali možnosť výberu max. 8 kôl, ktoré s jednotlivými svojimi zverenkyňami mohli absolvovať. Do konečného rebríčka SP sa však počíta súčet najvyšších bodových skóre len zo 4 pretekov.

V sezóne 2016/2017 pretekalo v SP 317 krasokorčuliarov – 264 dievčat v 9 vekových kategóriách a 53 chlapcov v 5 kategóriách. Z 33 klubov registrovaných v SKrZ sa do série pretekov SP zapojilo len 28.

ŠKK ale aj mesto Zvolen reprezentovali v sezóne 2016/2017 krasokorčuliarsky v 6 vekových kategóriách.

V kategórii starších žiačok Dominika Hatadámová obsadila v SP 32. miesto z 33 štartujúcich, no absolvovala len 2 kolá SP na ktorých získala 99,82 b.

V kategórii 12 ročných mladších žiačok štartovalo 25 dievčat – Emílii Buchovej s 98,10 b. patrí 18. a Dorote Markovej s 92,58 b. 19. miesto.

V kategórii 11 ročných mladších žiačok pretekalo 28 dievčat – Karin Ištokovičová obsadila 23. miesto s 81,69 b., Ema Huliaková s 87,58 b. 21. miesto a Laura Debnárová 18. miesto so 108,03 b.

V kategórii 10 ročných nádejí obsadila Andrea Gaálová so 77,01 b. 29. miesto a Dominika Nociarová s 81,32 b. 27. miesto z 36 pretekárok.

V kategórii 7 ročných nádejí štartovalo 36 pretekárok. Martina Vavrincová sa s 51,03 bodmi umiestnila na 25. a Soňa Nemcová na 28. mieste so 43,13 b.

Naša malá hviezdička, iba 6 ročná Ela Marková, mala svoju súťažnú premiéru v závere sezóny v maďarskom Miškolci, na ktorej obsadila s 9,70 b. 4. miesto.

Je len potešiteľné, že výkonnostná úroveň dievčat počas sezóny neustále stúpala a väčšina z nich dosahovala na jednotlivých pretekoch svoje bodové maximá.

Foto – pretekárky ŠKK Zvolen s trénerkou Janou Zrubecovou. Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen.

Krasokorčuliarky ŠKK absolvovali okrem pretekov SP aj 3 zahraničné súťaže. V decembri 2016 Santa Claus Cup v Budapešti, ktorého sa zúčastnila Martina Vavrincová. Koncom marca na AVAS Cup-e v Miškolci štartovalo až 8 našich dievčat. Začiatkom apríla vycestovali do Székesfehérváru Ema Huliaková a Laura Debnárová a na Jégmadár Cup-e predviedli jedny z najlepších súťažných voľných jázd sezóny.

Krasokorčuliarky počas sezóny pripravovala na preteky hlavná trénerka ŠKK Jana Zrubecová. Veľkou oporou jej boli aj naše ďalšie trénerky Marcela Vavrincová, Dáša Melicheríková a Dušana Slúková, ktoré výborne viedli našu kraso prípravku a kurzy korčuľovania. Tanečnú prípravu viedol p. Kracina a tanečno-choreografickú p. Lenka Horáková.

ŠKK už tradične usporadúva počas sezóny pre svojich terajších ale aj bývalých členov a všetkých svojich sympatizantov niekoľko mimo súťažných akcií. Okrem slávnostného otvorenia mobilnej ľadovej plochy na Nám. SNP v spolupráci s MsÚ Zvolen to boli čoraz obľúbenejšie spoločné korčuľovania detí s rodičmi, Haloween na ľade, Valentínske korčuľovanie, ale aj Veľkonočný karneval spojený s rozlúčkou s ľadovou plochou. Laura Debnárová, Dorota Marková a Martina Vavrincová spestrili svojimi súťažnými voľnými jazdami “Karneval na ľade ” v Lučenci, na pozvanie organizátora MsÚ Lučenec.

Podľa ISU (Medzinárodnej korčuliarskej únie) sezóna 2016/2017 končí pre krasokorčuliarov 30. apríla a tak dievčatá ale aj ich trénerky čaká po krátkom oddychu už od mája letná príprava na budúcu sezónu a to nielen v telocvični ale aj na in-line korčuliach. Počas letných prázdnin majú možnosť zúčastniť sa množstva letných krasokorčuliarskych sústredení na Slovensku ale prišlo niekoľko pozvaní aj zo zahraničia.

Foto – pretekárky ŠKK Zvolen s trénerkou Janou Zrubecovou. Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen.

TS: Mária Zrubecová (mz) . Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.