• Ne. okt 1st, 2023

Deti si svoj veľký sviatok vychutnali plnými dúškami

Opekanie špekačiek nemalo na Pustom hrade konca kraja. Foto: ZV-podujatia.

Úspešný MDD 2017. Aj tak sa dá bez veľkého preháňania nazvať podujatie venované nielen deťom, ale samozrejme aj celým rodinám, ktoré sa na ňom zúčastnili v nedeľu 28.5.2017 s možnosťou výstupu na Pustý hrad.

Oslava MDD v podobe programu pre deti má každoročne bohatší a bohatší program, počet sympatizantov má každoročne stúpajúcu tendenciu a tento rok opäť prekonala svoje maximá.

Po dvoch dňoch Dní mesta Zvolen 2017, ktoré sa konali 26. a 27.5.2017 prišiel na rad už tradičný nedeľný deň venovaný deťom, pre ktoré si nielen mesto Zvolen, ale aj ďalší organizátori, pôsobiaci v našom meste pripravili viac než bohatý program.

Už tradične malo toto podujatie dve časti. Tá prvá sa konala na trávnatom priestranstve námestia a pripravilo ju SCVČ Quo Vadis, v spolupráci so svojimi partnermi – HKM Zvolen, Krasokorčuliarskym klubom Zvolen, Montessori škôlkou a SZUŠ Quo Vadis. Samozrejme nechýbali členovia združenia výtvarných umelcov Zvolenskej sedmičky so svojim programom kreslenia pod korunami stromov.

Túto časť moderovala, usmerňovala a rozhodne zabávala dvojica Zelienkovcov.

Druhá časť programu mala príznačný názov Rozprávkový chodník na Pustý hrad. Každého, kto mal záujem, doviezol špeciálny vláčik priamo z námestia a to už od 9-tej hodiny rannej až pod bývalú horáreň Haputku, kde už netrpezlivo čakali tri princezné, ktoré rozdali inštrukcie.

Tu od tohto miesta bolo treba – ako už názov evokuje, prejsť lesným chodníkom smerom na vrch samotného hradu a zastaviť sa na niekoľkých stanovištiach, kde už netrpezlivo čakali členovia Divadla Zelienka s neraz ťažkými úlohami.

Samozrejme, nielen v lese bolo treba plniť úlohy, ale aj v priestore horného hradu, kde napokon dostal každý špekačku, ktorú si mohol následne – ak sa dostal k ohnisku, aj opiecť.

Minulý rok som písal o tom, či sa niekedy prekoná vtedajší počet návštevníkov a veru treba povedať, že rozhodne tento MDD prekonal všetky doterajšie maximá.

Nech sa páči pár fotografií 

Článok a foto: J. Števonka.