Športovo zamerané korzo pritiahlo ľudí na námestie

V stánku basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen bolo možné vidieť aj takéto kúsky. Foto: ZV-podujatia.

V teplý slnečný podvečer sa v nedeľu 11.6.2017 na zvolenskom námestí skloňovalo slovo šport vo všetkých možných aj nemožných pádoch.

Nie, nebojte sa, nie sme na hodine slovenčiny, reč je o druhom tohtoročnom Zvolenskom nedeľnom korze, ktoré bolo celé venované športu a športovým aktivitám.

Organizačne sa okrem mesta Zvolen na tomto podujatí podieľal aj Radoslav Kuric a za mikrofónom hlavnej športovej časti bol Marián Bon, ktorého priaznivci zvolenského hokeja ako moderátora zápasov dozaista dobre poznajú.

V tento podvečer naprieč celým námestím od Fan zóny až po hlavné pódium mali rozložené svoje prezentačné stánky kluby a športové oddiely, ktoré pôsobia v meste Zvolen a tu mohli všetkým záujemcom prezentovať svoju kuchyňu.

Prejdeme to len tak v rýchlosti, koho tu bolo možné vidieť

Streetball (BK Zvolen), Skate škola (Low cost), kurz pre parkuristov (Slovak Freerun family), škola in line (KK Zvolen), HKM Zvolen (nábor a aktivity pre najmenších), 3D lukostreľba (KLŠ Robin), formula na námestí SNP (Matuška Motošport), MFK Zvolen, MVK Zvolen, LIMFU Zvolen a veľa dalších

Samozrejme, program sa netočil len pozdĺž námestia, gro programu bolo na hlavnom pódiu, kde prebehla veľká debata so štyrmi viac než úspešnými športovcami, ktorí sú ovenčení nejednou medailou a to nielen na našej slovenskej, ale aj na medzinárodnej a svetovej úrovni.

Bok po boku zasadli na stoličky Peter Winkler (naturálna kulturistika), Zuzana Hrašková (plutvové plávanie), Lukáš Jurík (hokejista HKM Zvolen), Pavol Szolár (karate – KATA).

Moderátor ich patrične vyspovedal a dalo sa dozvedieť veľa zaujímavých informácií nielen zo súťažného diania, ale čo – to aj z ich súkromného života. Nech sa páči, na videu si môžete pozrieť úvodné kolo otázok a odpovedí.

Tak ako minulý, tak aj tento rok sa predviedli v plnej paráde zverenci TŠ Štefana Chleba a ako inak, ak nie neskutočnými tanečnými choreografiami.

Na samotný záver programu hlavného pódia zahrala rocková cover kapela The Passage.

Nech sa nezabudne tak tradične tu boli Tri oriešky a veľká atrakcia Obrie gule.

Zároveň Vás chcem z tohto miesta pozvať na ďalšie korzo, ktoré sa bude konať už najbližšiu nedeľu 18.6.2017.

Hlavné pódium od 17:00

  • Muzikálový festival Jozefa Bednárika 10. ročník – program víťaziek súťaže Muzikálový talent – účinkujú: Kristína Vrecková, Lucia Václavíková, Zuzana Feketeová, Ján Kubiš a Achileas Sdoukos
  • Muzikálová kaviareň – komponované pásmo muzikálových hitov – účinkujú: Radoslav Kuric, Ján Greššo, Ján Jackuliak, Jarmila Hittnerová, Dárius Kočí, Karin Olasová, Tomáš Majláth
  • Vladimír Rohoň 70 – pocta zvolenskému divadelnému hercovi
  • Muzikálový dezert – filmové, divadelné a muzikálové melódie. účinkujú: JanaFilová a HuMan Hills, kristína Vrecková, Radoslav Kuric, Tomáš Majláth

Sprievodný program

  • Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti
  • maľovanie na tvár

Fotografie

 

Článok, foto a video: J. Števonka.

Pridaj komentár