Oslava prázdnin na Zlaťáku dopadla na výbornú

Deťom sa páčili dravce sokoliarov zo Štiavnice. Foto: ZV-podujatia

V prvú júlovú sobotu 1.7.2017 sa v areáli VI. ZŠ na zvolenskom sídlisku Zlatý Potok uskutočnila veľká oslava prázdnin s bohatým kultúrnym programom a na svoje si rozhodne prišli rodiny s deťmi.

Podujatie sa volalo Vivat Vakácie a aj tento už druhý ročník plný zábavy a sprievodného programu zorganizovala trojica poslancov MsZ Zvolen za mestskú časť Zlatý potok, Lukové, Zolnú, Bakovú jamu a to Robo Vasil, Mgr. Michal Hazlinger a PhDr.Mgr. Miroslav Sližik, PhD.

V rámci celého areálu si bolo možné dosýta zasúťažiť na miniolympiáde s atletickým klubom Danica, samozrejme prišlo aj CVČ Domino, sokoliari, šermiari z Ricassa, bola aj lukostreľba, dopravné ihrisko, samozrejme ako rok minulý si bolo možné pokresliť malucha kriedou.

Dve veci ešte treba vypichnúť a to vskutku zaujímavé preteky šijacích strojov, tzv. Kapex racing a väčší stánok tu mala SOŠ Drevárska vo Zvolene a konkrétne tu boli k videniu maturitné práce študentov umeleckého odboru a vedľajší stánok patril Matuškovcom a ich závodnej formule.

Tak to bol v skratke sprievodný program, ale gro prebiehalo na pódiu.

Po úvodných slovách organizačného tímu a úvodnej salve z dela začalo bábkové predstavenie Divadla na hojdačke pod názvom Na zemi, dobre mi…

Svoje operence nielen na trávnatej ploche predviedli Sokoliari z Banskej Štiavnice. Kvôli teplu, ktoré v tento deň prevládalo, nemali vtáci veľký záujem spolupracovať a tak sokoliar porozprával aspoň o každom niečo zaujímavé.

Po sokoliaroch prišiel na rad tanec v podobe 6-tich zverencov Fáber Dance teamu. Ich tanečný blok, ktorý v úvode pozostával z klasických tancov a v druhej časti z latinsko-amerických tancov bol doslova pastvou pre oči a bolo obdivuhodné sledovať eleganciu a ladnosť týchto mládežníkov na pódiu.

Ako predposledný sa predstavil kúzelník, nie však hocijaký, ale Talostan. Kto ho pozná vie, že okrem toho, že je šikovný má aj štipľavé reči, ktoré pobavia a deti, ktoré sú počas jeho vystúpenia otravné, dokáže držať pod kontrolou. Zabudol som na jednu podstatnú vec a to, že prísť na to, ako to ten chlap robí sa len tak nedá, je proste šikovný.

Na záver tejto veľkej oslavy začiatku prázdnin zahrala a zaspievala kapela Definitívum, ktorá hrá známe pesničky Jara Filipa a Deža Ursínyho.

Nech sa páči, opäť prinášam aj pár fotografií.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.