• Št. mar 30th, 2023

Dobre rozbehnutý jarmok pokropil v sobotu dážď

ByIMG_1979

sep 24, 2017 ,
Azda naj vystúpenie v rámci Divadelného podzámčia Nekončiaci tanec v podaní Štúdio tanca. Foto: ZV-podujatia.

Tri v jednom počas dvoch dní. O tom a nielen o tom bol tradičný jesenný jarmok, ktorý bol samozrejme spojený s festivalom Divadelné podzámčie a kolotočmi v Jegorkách.

Aj napriek nie vždy ideálnemu počasiu v podstate každý deň tak dozaista naplnil svoje poslanie do bodky a každý si tam našiel to svoje, prečo tam v niektorý deň zašiel.

Jarmok

V piatok sa už od 5-tej ráno začalo námestie postupne zapĺňať stánkami trhovníkov a o pár hodín tu už panoval doslova čulý ruch, až bolo zaujímavé sledovať, kto vlastne chodí do roboty, lebo o cca 12-tej sa dalo len horko ťažko prejsť pomedzi stánky.

Tento deň bol v znamení aj kultúrneho programu a veľa návštevníkov prilákala ukážka stredovekej kuchyne, spojená s prednáškou. Bolo tu síce veľa dymu, ale málokoho to odradilo a treba povedať, že sa tu dali veľké fajnoty okoštovať. Neskoro večer bol aj nejaký ten koncert, ale väčšine ľudom sa páčilo to, čo bolo v stánkoch a tak si tony hudby vychutnávali práve stadiaľ.

V sobotu ráno sa zdalo, že počasie bude priať trhovníkom, ale zlom nastal po 11-tej hodine, kedy začalo pršať a ustalo to asi niekedy po 14-tej a postupne začal ubúdať jeden stánok po druhom a do konca ostali len tí najodolnejší.

Divadelné podzámčie

Tento rok sa konal 12. ročník tohto medzinárodného festivalu, ktorý má pod palcom POS Zvolen a ako za ostatné roky mal svoj priestor vyhradený v Parku Ľudovíta Štúra. Prvý deň síce pršalo, ale priestory Starej radnice, respektíve jej sála vyšli v ústrety a deti si tu vychutnali program tohto dňa.

Na druhý deň v piatok sa program konal v parku a na každé predstavenie prišlo veľa divákov, až si nebolo kde sadnúť a jedno predstavenie bolo lepšie ako to druhé. Vystúpenie Bachtale čhave (šťastné deti) v podaní KC Romano Jilo zavŕšilo v Parku Ľudovíta Štúra 12. ročník Divadelného podzámčia.

Viac info bude ešte v samostatnom článku

Kolotoče v Jegorkách

Síce idú každoročne ako cez kopirák, ale občas sa tu aj nejaká nová atrakcia objaví, ale jedna vec, ktorá síce patrí k tomu, ale je to dosť nepríjemné je možno v tom, že jednotliví kolotočiari sa predháňali, komu jeho zvukový aparát zahrá hlasnejšie, ale inak v pohode.

Nuž, takto v skratke sa dali stráviť tri dni v uliciach mesta Zvolen.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.