Divadelné podzámčie prilákalo veľkých aj malých

Rozhodne naj vystúpenie v rámci Divadelného podzámčia Nekončiaci tanec v podaní Štúdio tanca. Foto: ZV-podujatia.

TS: Organizátori Divadelného podzámčia Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene v spolupráci s Mestom Zvolen pripravili počas dvoch dní 21.9. a 22.9.2017 veľmi bohatý program v rámci medzinárodného festivalu pouličného divadla a hudby vo Zvolene. Divadelné podzámčie sa vo Zvolene konalo už po dvanástykrát. Vo štvrtok počasie organizátorom veľmi neprialo. Všetky štvrtkové predstavenia boli presunuté do sály Starej radnice. Toto potvrdila organizátorka a metodička Podpolianskeho osvetového strediska vo Zvolene Marianna Krahulcová.

Tento rok sa divákom predstavili divadlá: Divadlo z Domčeka, Divadlo Concordia, Divadlo Zelienka, Divadelný ochotnícky súbor z Látok, Divadlo Adam, Divadlo Štúdio tanca, Šaško Fjodor zo Svidníka, KC Romano Jilo a z Českej republiky k nám zavítali Komedianti na káře.

Počas prvého dňa sa predstavili kvalitné divadelné súbory, ktoré podali veľmi dobré výkony a zaujali nielen detského, ale aj dospelého diváka. Vyvrcholením bolo úžasné žonglérske, svetelné a ohňové predstavenie komediantov na káře z Českej republiky.

Piatok už počasie vyšlo. Doobedie bolo síce na Starej radnici, ale od poobedia do samého večera sa podujatia konali v parku Ľ. Štúra. Piatkové popoludnie otvorili deti z divadelného krúžku z Hontianskych Nemiec. Po nich nám zatancovali Nekončiaci tanec a pomalými gradáciami sa to stupňovalo k Šaškovi Fjodorovi. Ten svojim vtipným vystúpením na jednokolke, žonglovaním, balancovaním a rôznymi kúskami zaujal tak divákov, že každú chvíľu čakali, čo nové vymyslí. Keď nakoniec zdvihol chlapčeka, ktorý sedel na stoličke a držal ho aj so stoličkou pár sekúnd na brade nad hlavou, ľudia ani nedýchali. Bolo to niečo úžasné. Vyvrcholením piatkového dňa bolo vystúpenie rómskeho  súboru Romano Jilo zo Zvolena.

Myslím, že celé dva dni dopadli nadmieru spokojnosti. Divákov bolo veľa a úroveň predstavení bola vysoká. Veľmi pekne ďakujeme všetkým divákom, ktorí sa zúčastnili na festivale Divadelné podzámčie.

Fotografie

Článok: Marianna Krahulcová. Foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: