Noc divadiel 2017 bola v DJGT plná jubilantov

Záver podujatia pred divadlom. Foto: ZV-podujatia

S mottom „S divadlom do nekonečna“ sa konala v sobotu 18.11.2017 Noc divadiel, ktorá spája divadelníkov z jedenástich európskych krajín.

K tejto noci sa pridalo 50 slovenských divadiel a inštitúcií a samozrejme aj zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, ktoré si v tento jeho 8. ročník pripravilo pre nočných návštevníkov viac než pestrý program.

Všetko to odštartovalo po 19-tej hodine. Divadlo si pripravilo pre divákov takmer trojhodinový program (1 prestávka), ktorý sa zavŕšil tak, ako za ostatné roky pred vchodom do divadla.

Samotné podujatie moderoval Richard Sanitra.

Ak sa povie do nekonečna, tak samotný program bol o nekonečnom a ďalekom spomínaní divadelnej pätice jubilantov.

Do nekonečnej studnice pamäte načrelo zvolenské divadlo vďaka jedinečným spomienkam pätice jubilantov. Pred divákov sa posadili Emil Kosír (80), Štefan Šafárik (75), Vladimír Rohoň (70), herečka Zlatica Gillová (85) a režisér Andrej Turčan (70), ktorých v prvej časti programu patrične vyspovedal moderátor večera.

Nebola núdza ani o spev hercov a herečiek divadla.

V druhej časti po prestávke sa k tejto pätici pridala všetkým dobre známa Magda Matrtajová a v tomto druhom kole sme sa dozvedeli aj rôzne pikošky a to nielen tie humorné zo zákulisia divadla.

Nuž veru, čo Vám poviem, super večer to bol a každý z hostí aj peknú kyticu na záver dostal.

Tradičnou bodkou bolo stretnutie všetkých prítomných pri záverečných nočných sviečkach pred divadlom. Tento akt vysiela do všetkých svetových strán spriazneným divadlám, divadelníkom a divákom symbolickú pochodeň.

Nech sa páči, pár foto a video ako dôkaz tohto večera.

Video

Fotografie

Článok, foto a video.

Pridaj komentár