• Pi. sep 29th, 2023
stred-crew-korzo-zv-1
Možno sa to zdalo jednoduché, ale treba skúsiť. Foto: IMG_1979

Na záver to najlepšie, alebo lepšie povedané, na to najlepšie si bolo treba počkať až na záver.

Poslednú júnovú nedeľu 30.6.2019 sa pre tento rok konalo posledné podujatie v rámci sérii podujatí Nedeľných zvolenských korz a ako posledné prišli na rad tance.

Už podstatne skôr sa dala podľa mien vystupujúcich očakávať kvalita a tá sa v konečnom dôsledku aj potvrdila a ani jeden z interpretov nesklamal, ba naopak, príjemne prekvapil.

Moderátorsky uvádzal tento program Radoslav Kuric.

Pri tej paráde pri hlavnom pódiu sa však akosi pozabudlo na tvorivé dielne v podaní Troch orieškov, kde svoje nadanie predviedlo veľa detí a opodiaľ pri mestskom WC zahrala a zaspievala detská kapela MAYA GAL HANNA, ktorej asistovali na nástrojoch dospeláci.

Avšak to naj sa kuchtilo nielen pred hlavným, ale aj na samotnom pódiu.

Začalo sa to tanečnou skupinou Salsa Loco pod vedením Rasťa Trnku a celkovo prišla dosť početná skupina viac ako 10 párov, ktorá najskôr tancovala Salsu a následne predviedli ukážky tanca Rueda.

Po nich si tento priestor prevzala tanečná skupina Stred crew (BBOYING) a treba uznať, že aj muži vedia to svoje umenie viac než bravúrne.

Predposledným tanečným blokom bolo vystúpenie zverencov TŠ Wanted Štefana Chleba. Predviedli sa nielen dievčatá a chlapci zo Zvolena, ale aj z Lučenca a to nielen v skupinových choreografiách, ale aj v sólo vystúpeniach. Kto sa v júni zúčastnil ich záverečných šou vie, že ako tam, tak aj tu to bolo od A po Z niečo neskutočné a palec hore pre chlapcov a dievčatá.

Na záver to najlepšie. Záverečná bodka tohtoročných korz bol neskutočný blok venovaný spoločenským tancom v podaní členov Fáber dance teamu pod vedením Juraja Fábera, ktorého netreba obzvlášť predstavovať.

K videniu tu bolo veľa, samozrejme od najmenších po najstarších a to nielen v štandardných, ale aj latinsko-amerických tancoch.

Neostalo to len pritom, pred pódiom skúsili zapojiť aj početné obecenstvo a na záver si spoločne zatancovali dobre známu Macarenu.

Video: Fáber dance team Slovakia. 

Fotogaléria: Korzo v znamení tanca 2019

Článok, foto a video: IMG_1979