Akademická majsterka SR Maria Golovleva vás naučí tancovať

Foto: Maria Golovleva

Tanec napĺňa náš život, prináša nielen zdravý životný štýl a nové limity tela, ale aj harmóniu duše, silné emócie a sebavedomie. Je to športový a umelecký rozvoj v rovnakom čase. Tanec robí váš život pozitívnejším a prináša pocit spokojnosti.

V Banskobystrickom kraji sa tanec vyvíja veľmi rýchlo. Veľa krúžkov a tanečných škôl ponúkajú vyučovanie rôznych štýlov tanca: moderne, národné, spoločenské tance a iné.

Existujú tanečne kurzy pre detí, ktoré sa po absolvovaní kurzu môžu zúčastňovať na rôznych podujatiach. Väčšinou sa jedná o tanečné skupiny. Ale tak isto existujú aj kurzy pre tých, kto chce tancovať pre seba a pre svoju náladu. Sú to manželské páry,ktoré sa chcú naučiť základy spoločenských tancov alebo ženy, ktoré milujú latinskú hudbu a túžia po pevnej postave, krajšom držaní tela a lepšej kondícii. Podobné kurzy môžete absolvovať aj keď nemáte tanečného partnera.

Takú ponuku sme našli aj na stránke „Tanečných kurzov MaryDance“, ktoré pred tým pôsobili v Rusku. Teraz takú možnosť majú aj obyvatelia Banskobystrického kraja. Lektorkou je Akademická majsterka SR v latinsko-amerických tancoch – Maria Golovleva, ktorá so svojim tanečným partnerom Dušanom Klimom reprezentovala Slovenskú Republiku na Majstrovstvách Sveta v kategórií Under 21.

Maria nám porozprávala o tom, prečo je tanec stále populárnejší

“V prvom rade tanec je spojený s množstvom zábavy a pozitívnej energie, ktorá teraz ľudom veľmi chýba. Počas tanca človek zabudne na všetky problémy , ktoré ho trápia… Je to antistres.

Môžu sa tancu venovať všetky vekové kategórie. Nieje podstatné koľko máte rokov, ale na aký vek sa cítite.

Vďaka tancu si môžete vyformovať krásnu postavu a zbaviť sa nadbytočných kilogramov”

Čo tanec prináša deťom do života?

“Tanec pre detí je naozaj veľmi dôležitý, pretože podporuje jemnú i hrubú motoriku,rozvíja hudobný sluch a rytmus, zlepšuje držanie tela a odstraňuje problémy s chrbticou. Je to základ pre zdravie dieťaťa.”

V súčasnosti “Tanečné kurzy MaryDance ” pôsobia v niekoľkých mestách Slovenska. A je to Žiar nad Hronom a Žarnovica. A v najbližších dňoch sa začína kurz «LATINO DANCE PRE ŽENY» aj vo Zvolene.

Tancujte a buďte šťastní!

Fotografie

Tet a foto: Maria Golovleva

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: