• Št. dec 8th, 2022

Víťazná rozlúčka ŽHKm Zvolen

Mozaika pre Barboru Trenčanovú. Foto: ŽHKm Zvolen

Dňa 24.3.2018 sa na zvolenskom zimnom štadióne odohralo posledné kolo ženskej hokejovej extraligy, časti o umiestnenie. Domáce hokejistky privítali hráčky Košíc. Tento duel mal však špeciálnu príchuť. Na svoj posledný zápas kariéry nastúpila dlhoročná kapitánka, Barbora Trenčanová, ktorá pôsobí v klube od jeho vzniku, teda neuveriteľných 25 rokov. Najlepšie to zhodnotila mama spomínanej hráčky, ktorá na oficiálnu stránku klubu napísala: „Pred 25 rokmi, keď si mala 15 rokov, som plnila tvoju veľkú túžbu. Šli sme prosiť na Zimný štadión vo Zvolene trénera Stana Rajeckého, ktorý stál pri zrode ženského hokeja, či môžeš aj ty hrať. Tvoje korčuľovanie vtedy nebolo valné, o to väčšia bola láska k hokeju. Odvtedy odišli mnohí, rozpadávalo sa vedenie, často preto, že sa nedostavili očakávané výsledky a skončil by aj ženský hokej. Ty si tam bola vždy a zachraňovala, nie raz si bola celý realizačný tím, tréner, manažér, aj šofér… A keď nemal kto hrať na zápasoch, bola by si na ľade aj bez striedania. Nešlo ti o úspech, hrala si srdcom a vtedy aj telo vydrží. Je čas na zmenu, ale myslím si, že len zmenu postu. Hráčka ženského hokeja vo Zvolene už nebudeš, ale práce okolo takého klubu je vždy dosť.“ Pevne veríme, že nová funkcia prinesie rovnakú radosť, ako strieľanie gólov a „masírovanie“ súperovych hráčov.

Zápas sa niesol v pohodovej atmosfére. Už v druhej minúte rozvlnila hosťujúcu sieť strelou pomedzi nohy Kolcunová. O necelé dve minúty sa Zvolenčanky radovali opäť, tento krát po strele Luptákovej. Jeden z mála útokov Košičaniek dokázala pretaviť do gólu Lacková a znížila tak stav na 2:1. Hráčky spod Pustého hradu nenechali nič na náhodu a do súpera búšili i naďalej. Výsledkom bol gól Janicovej ponad ľavé plece brankárky. V 12. minúte pridala svoj druhý gól v zápase Luptáková a o 4. minúty svietilo na tabuli už 5:1, strelecky sa presadila Stančíková. Rysovalo sa najvyššie víťazstvo v tejto sezóne.

Druhá tretina sa niesla v rovnakom duchu, ako tá úvodná. Zvolenčanky tlačili, Košická obrana odolávala až do 28.minúty, streleckú príležitosť využila Kolcunová. Tlak domácich hokejistiek pokračoval, na 7:1 zvýšila krásnym tečom Tišťanová, ktorá sa v ženskom hokeji taktiež pohybuje od jeho začiatku. Výsledok zápasu bol pre Zvolen priaznivý a došlo k výmene brankárok. Hrčkovú vymenila Orolínová, pre ktorú to bol debut v bránkovisku. Sezónu zahájila na hráčskom poste, ukončila ju ako brankárka. V 36.minúte boli všetci prítomní svedkami hattriku, zaznamenala ho Stančíková.

Tretia tretina patrila opäť domácim hokejistkám, súperky nepúšťali do vážnejších šancí a hrali kombinačne. Už po 15 sekundách vsietila vytúžený gól obrankyňa Chmelíková. Dievčatá si zápas užívali a posledná 6-minútovka patrila kapitánke Trenčanovej, ktorá nezišla z ľadu. Tento krok priniesol svoje ovocie, 2 minúty pred koncom zápasu skórovala a vyšperkovala tak svoj rozlúčkový zápas. Do konca zápasu sa strelecky presadila Janicová i Časnochová a tak sa Zvolenčanky lúčili so sezónou vysokým víťazstvom 12:1.

Skvelým fanúšikom ĎAKUJEME za podporu počas celej sezóny, vieme, že sme mali na viac a veríme, že aj s ich podporou pôjdeme v budúcej sezóne vyššie.

ŽHKM Zvolen – ICE DREAM Košice 12:1

Góly: 2. Kolcunová (Ivanová), 4. Luptáková (Gáliková), 5. Janicová (Chmelíková, Lamperová), 12. Luptáková (Augustínová), 16. Stančíková (Augustínová, Časnochová), 28. Kolcunová (Časnochová, Luptáková),  35. Tišťanová (Augustínová, Sakalíková), 36. Stančíková (Luptáková, Kolcunová), 41. Chmelíková (Gáliková), 58. Trenčanová (Sakalíková, Kolcunová), 59. Janicová (Ivanová, Chmelíková), 60. Časnochová – 4. Lacková (Doľáková, Hudáková)

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková, Orolínová – Trenčanová, Ivanová, Časnochová, Chmelíkocá – Sakalíková, Tišťanová, Gáliková, Janicová, Kolcunová, Lamperová, Augustínová, Luptáková, Stančíková

zhkm-zvolen-spolocna-2018
Horný rad zľava: Tréner: Jozef Fecko, Zuzana Kolcunová, Martina Chmelíková, Ivana Ivanová, Mariana Janicová, Petra Časnochová, Alexandra Sakalíková, Petronela Eva Gáliková. Stredný rad zľava: Katarína Luptíková, Diana Stančíková, Jana Tišťanová, Barbora Trenčanová, Eva Lamperová, Miriam Augustínová Spodný rad zľava: Andrea Orolínová, Adriana Hrčková. …….Foto: Lucia Janicová

Fotogaléria 

Článok a pár foto: Lucia Janicová. Ostatné foto: IMG_1979