LNG projekt nebude, autobusy áno

Vyzeralo to nádejne, ale...

TS: Na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva to oficiálne oznámil generálny riaditeľ SAD Zvolen. Dôvodom je neschopnosť vysúťaženej firmy dodať autobusy v dohodnutej lehote, čo prakticky znamená ukončenie celého projektu.

Keď som sa pred pár týždňami dozvedela, že je celý projekt ohrozený (vrátane dodania 15 nových autobusov pre naše mesto), navštívila som všetky možné inštitúcie, aby som zvrátila nepriaznivý scenár. Pritom mesto ani len nie je nositeľom projektu, iba partnerom! Predstava Zvolenčanov aj naďalej cestujúcich v 30 ročných autobusoch je však hrozná a tak som sa niekoľkokrát stretla s koordinátorom projektu, navštívila ministerstvo dopravy a do poslednej chvíle hľadala riešenia. Nepodarilo sa, preto som sa obrátila na predstaviteľov SAD Zvolen, aby vec vysvetlili a navrhli riešenie. Boli to predsa oni, ktorí nám sľúbili 15 nových autobusov za výhodnú cenu. Som rada, že riešenie našli a aj keď od projektu LNG napokon ustúpili, prísľubu dodať nové ekologické autobusy sa nezriekli, naopak, generálny riaditeľ spoločnosti Anton Mazán sa verejne vyjadril, že prvé z nich budú v uliciach nášho mesta premávať už v septembri.

Dovtedy si však určite prejdeme celú ekonomiku a budeme žiadať aj naplnenie druhého prísľubu, podľa ktorého by malo mesto na nákladoch ušetriť až 3,5 milióna eur. A hoci sa teda našlo riešenie ako zabezpečiť to najdôležitejšie – väčší komfort cestovania pre Zvolenčanov – nebudem skrývať sklamanie. Bol to projekt, ktorý nám závideli nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách EÚ.

TS: Lenka Balkovičová primátorka mesta Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: