Júlia vypredala kulturák do posledného miesta

Ukážka z predstavenia O Júlii. Foto: IMG_1979

13 ročná, mladá, dôverčivá, milá, verná, oddaná, neskúsená, nerozhodná, počúvala hlas svojho srdca, vážila si rodičov.

Nielen tieto slová charakterizujú jednu, dozaista všetkým dobre známu Júliu, ktorej časť krátkeho života bola rozhodne spaľujúca, ale bohužiaľ jej život skončil skôr, ako sa mohla mladá láska ešte viac rozhorieť.

Hádam už teraz tušíte, že reč je o Júlii Kapuletovej a práve túto postavu a jej 5 dejstvový Shakespearov príbeh večnej lásky si ako námet vybralo ochotnícke Divadlo Zelienka a pretavilo ju do monodrámy ,,O Júlii“.

Predposledný júlový utorok 17.7.2018 bol práve tým dňom, kedy po 18:30 sa v DK ŽSR začal tento príbeh, ktorý bol autorským projektom dvojice Monika Tatarková (réžia, autorka textu) a Monika Krnáčová (interpretka postáv).

Po úspešnej premiére, ďakovných rečiach a kvetinových daroch sa konalo pre všetkých, ktorí ešte zotrvali pohostenie, ba i nejaké to šampanské vystrelilo, ale predtým ešte obe dámy pár viet povedali.

Pani Tarková povedala, že to bola pre ňu veľmi krásna práca a zároveň poďakovala všetkým, ktorí na tom všetkom participovali. Júlia alias Monika Krnáčová poďakovala režisérke za to, že jej dala dôveru a vycepovala u nej to, čo bolo možné vidieť na javisku.

Nuž, viac prezrádzať nebudem, akurát, že v tento podvečer bolo v kulturáku vypredané a po viac ako hodine rozhodne môžem povedať, že vstup do neprebádaných divadelných vôd tohto druhu sa im rozhodne podaril a pokiaľ budete mať možnosť, nájdite si čas a zájdite na nejakú tú Júliinu reprízu.

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: