Nemocnica Zvolen investuje do obnovy zdravotnej techniky

Nemocnica Zvolen nakúpila nové prístrojové vybavenie. Foto: zdroj TS

TS: Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pokračuje v investíciách do obnovy prístrojového vybavenia. V týchto dňoch zakúpila a prevzala desať infúznych púmp a dvadsať injekčných dávkovačov. Výška nákupu je v celkovej hodnote takmer 30-tisíc eur.

S cieľom podporiť zvyšovanie štandardu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti obstarala zvolenská nemocnica nové infúzne pumpy a injekčné dávkovače, ktoré rozdelila na jednotlivé oddelenia, kde pomôžu pri diagnostike ochorení a ich liečbe. Nové prístroje má JIS interného oddelenia, geriatrické oddelenie, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, algeziologická ambulancia a interné oddelenie.

„Infúzne pumpy a injekčné dávkovače dnes tvoria štandardné prístrojové vybavenie moderných zdravotníckych pracovísk,“ hovorí MUDr. Ján Belanský, MPH, riaditeľ zvolenskej nemocnice a pokračuje „v praxi ich využívame na liečebný alebo diagnostický účel. Presnosť dávkovania lieku alebo kontrastnej látky je mimoriadne dôležitá. Toto kritérium spoľahlivo spĺňajú infúzne pumpy a injekčné dávkovače tým, že zabezpečujú plynulú a rovnomernú aplikáciu infúzie, resp. terapie.“

Infúzne pumpy regulujú množstvo tekutín, liekov alebo výživy, ktoré sa podávajú do obehového systému pacienta. Ich úlohou je spoľahlivé a kontinuálne dávkovanie infúzie a podávanie liekov, v presne určenom množstve, počas 24-hodín.

Nemocnica Zvolen je nemocnica všeobecného typu. Zdravotnú starostlivosť poskytuje na desiatich lôžkových oddeleniach, kde ročne hospitalizuje približne 17-tisíc pacientov najmä zo spádovej oblasti okresov Zvolen, Detva, Krupina.

TS: Bc. Lucie Drahošová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: