V Štúrovom parku sa strhlo veľké hudobné povstanie

Kris Druga. Foto: IMG_1979

Počas jedného augustového večera 28.8.2018 sa v Parku Ľudovíta Štúra konalo už tradičné hudobné podujatie na oslavu SNP, ktoré opäť nesklamalo a prinieslo aj nejedno prekvapenie.

Organizačne Zvolenské Hudobné Povstanie pripravilo mesto Zvolen a Zvolenské kultúrne centrum.

Cieľom toho podujatia bolo okrem spomienky priniesť na pódium obyvateľom mesta to najlepšie z hudobnej scény vo Zvolene a v tomto, už 13. ročníku sa predstavili hudobníci a kapely: Kris Druga, The Toones a NO – 5.

Poďme sa aspoň troška pozrieť na to, čo bolo počas pár hodín dopriate všetkým tým, ktorí si našli čas a prišli sa pozrieť.

Podujatie otvoril Kris Druga (spev a gitara) a sekundoval mu Martin Rehák (gitara).

Ako som v úvode uviedol ohľadne prekvapení, tak toto bolo to najväčšie. Kris má na svojom You Tube kanále len jeden klip a to Otáznik a už vopred sa dalo tušiť, akého razenia, respektíve na koho a na akú vekovú skupinu je jeho tvorba a texty ušité.

A to sa mu podarilo tu pretaviť do bodky, nakoľko počas jeho vystúpenia sa park dosť slušne zaplnil hlavne jeho vekovou kategóriou a toho nežnejšieho pohlavia tu bolo veru zaraz neúrekom.

V jeho skladbách bolo občas počuť, že nejaké tie nápady čerpal v hudobnej tvorbe rôznych interpretov, ale to jeho sebaisté vystupovanie navodilo po čase dojem, že máme na pódiu umelca, ktorý už niekoľko rokov aktívne koncertuje. Nebýva zvykom, že si niekto dokáže získať takto publikum, ktoré mu nielenže zatlieska, ale aj zahmká na vyzvanie časť textu. Toto sa rozhodne podarilo a Kris má dozaista veľký potenciál do budúcna.

Druhá kepela, ktorá to doslova s veľkým hrmotom a od podlahy zobrala bola The Toones

Pre veľkú časť Zvolenčanov dobre známa kapela, ktorej tvorba pozostáva zo zlatých 60-tych a 70-tych rokov. Ich repertoár tvoria nielen vlastné skladby, ale hrajú aj známe hity skupín ako Led Zeppelin, Black Sabbath, Cream, The Beatles, Jimmy Hendrix, …a všetko hrajú na aparatúre, ktorá taktiež pripomína dobu minulú.

To bola ich definícia a teraz príde hodnotenie.

Chlapi muziku rozhodne vedia robiť a na pódiu to bolo viac než zjavné. Ich prejav bol viac než istý vo všetkých ohľadoch a potlesk, piskot, ba i ručanie bolo rozhodne zaslúžené, takže paráda.

Na záver zahrala a zaspievala dobre znám NO – 5. Hrali len v trojici nielen svoje osvedčené skladby, ale zabŕdli aj do Karla Kryla a ďalších interperetov, ktorých zahrali vo svojej úprave.

Počas ich vystúpenia bolo cítiť, že tu majú svojich skalných fanúšikov a tak sa ich držala ako taká atmosféra až do samého záveru tohtoročného Zvolenského Hudobného Povstania.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií ZHP 2018

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: