• Št. dec 8th, 2022

V 4. kole si MVK Zvolen poradil z Trenčínom, ale na Myjavu bol prikrátky

Kamenský – hráč MVK Zvolen. Foto: IMG_1979

V štvrtom kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov v rámci skupiny o 5. – 10. miesto čakali na MVK Zvolen dva zápasy na domácej palubovke. Už v piatok odohrali zápas s tabuľkovým susedom COP Trenčín a v sobotu ich čakalo meranie síl s favorizovaným celkom Spartak Myjava. V posledných vzájomných súbojoch Zvolenčania u súpera prehrali iba tesne a čakal sa zisk bodov.

4. kolo 1.zápas

MVK ZVOLEN – COP TRENČÍN 3:2 (-19, 19, 21, -15, 9)

Zápas trval 107 minút,

rozhodovali: Holčík a Miloslav Smolko, 100 divákov MVP: Ondrej Kamenský (Zvolen)

Najviac bodujúci hráči: Kliment 23 bodov resp. Vančo a Ondruš po 20 bodov

Štatistiky: útoky 48/47, esá 7/8, bloky 16/18, chyby 26/28

Zostavy:

  • MVK Zvolen: Kučera 12, Orolín 7, Podstupka 1, Kamenský 13, P. Šimko 4, Kliment 23, libero Hraňo (M. Vaško 4, Michalec 7, Sekereš 0). Tréner: M. Vaško.
  • COP Trenčín: Goč 10, Š. Rzyman 7, Fejt 7, Vančo 20, Ondruš 20, Jendrejčák 8, libero Ružbaský (V. Rzyman 1, Krišák 0, Baslar 0). Tréner (asistent): E. Gábor.

Už od úvodného podania bolo stretnutie veľmi vyrovnané. Hostia dominovali hlavne na bloku, kde sa darilo Gočovi, výborne zakončoval útoky Ondruš. Domáci kazili podanie, paradoxne každý hráč v domácom drese zaznamenal po jednej chybe na podaní a dovolili Trenčanom odskočiť až o 6 bodov. Potom síce Kliment a Kamenský uspeli dôrazom na sieti, no hostia premenili tretí setbal. 0.1.

V druhom sete začali Zvolenčania výborne, presadili sa Kamenský, Kliment v útoku, esá zaznamenali Vaško i Šimko, Kliment výborne blokoval a MVK si s prehľadom vytvoril dostatočné vedenie, aj keď hostia po smečoch Ondruša znižovali, nedovolili koncovku zdramatizovať a vyrovnali. 1:1.

V tretom sete hostia síce dlho viedli, no domáci vyrovnali na 17/17 a potom si vytvorili tlakom na sieti a pozornou hrou vedenie, ktoré udržali i vďaka smečom a blokom Kučeru, Michalca. Hostia síce prvý setbal odvrátili, no MVK zvíťazil o 4 body. 2:1.

Štvrté dejstvo začali hostia výborne vytvorili si sedembodový náskok, ktorý zveľaďovali vďaka úspešnosti Vanča a Ondruša na sieti. Volejbalisti MVK Zvolen odvrátili dva setbaly, no Trenčania vyrovnali na 2:2.

Rozhodoval tajbrejk. Domáci zmobilizovali sily a od stavu 6/6 nedali súperovi šancu. Kliment s Kučerom boli na sieti neudržateľní a keď Orolin pridal eso, viedli o 6 bodov a s istotou premenili prvý mečbal. 3:2

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sa hral volejbal ako na hojdačke. Raz boli lepší Trenčania, potom my. Hrali sme trošku v oklieštenej zostave, napriek tomu som rád, že sa nám darilo držať krok s Trenčínom. Aj keď v dnešnom výkone bolo množstvo chýb a

nepresností, som rád, že sme sa po jasne prehratom štvrtom sete dokázali zmobilizovať a vyhrať zápas.“

Erik Gábor, asistent trénera COP Trenčín (viedol družstvo): „Toto bol taký zápas paradoxov. Dva sety z našej strany boli hladké a rovnako na strane domácich. Záverečný set bol o maličkostiach, z môjho pohľadu zavážilo aj rozhodnutie rozhodcu. Tam sa to lámalo za stavu 6:5. Dnes to bolo viac o skúsenostiach v kritických situáciách a bolo to aj o prihrávke.“

4. kolo 2.zápas

MVK ZVOLEN – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, -20, 20, -21)

Zápas trval: 96 minút,

rozhodovali: Mil. Smolko a Holčík, 100 divákov. MVP: Matúš Konc (Myjava) Najviac bodujúci hráči: Kliment 17 bodov resp. Pokopec 13 bodov

Štatistiky: útoky 47/44, esá 3/5, bloky 8/13, chyby 33/31

Zostavy:

  • Zvolen: Michalec 4, Kliment 17, Kamenský 15, Orolín 10, Vaško 0, Kučera 6, libero Hraňo (Podstupka 2, Sekereš 4). Tréner: M. Vaško.
  • Myjava: Valo 4, Watzka 2, Mich. Zeman 11, J. Petráš 11, Pokopec 13, Pollák 7, libero Kurej (Jalovecký 0, Konc 14, Viskup 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

Domáci od úvodu prvého dejstva ukázali snahu zahryznúť sa do súpera a postupne si vytvorili až šesťbodové vedenie v strednej fáze po výborných blokoch Orolína, ale kopaničiari ho postupne sťahovali po chybách MVK na prihrávke i po akciách Zemana. Prišli dve chyby na podaní, neodpískaná páska hostí a keď si na sieti nerozumeli Vaško s Michalcom, MVK ponúkol šancu hosťom. Orolín odvrátil prvý setbal, no Petráš nekompromisne zakončil herné trápenie oboch mužstiev. 0:1.

V druhom dejstve od stavu 9/9 bodovali viac hostia, domácim sa darilo uchytiť jednotlivé body, hostia boli úspešnejší v sériách a dotiahli set k víťazstvu.0:2.

V tretom sete začali Zvolenčania výborne, presadili sa Kliment a Kučera na smeči, daril sa servis najmä Kamenskému . Zvolenčania viedli po celý set a záverečné záverečnú štvorbodovú šnúru zaklincoval Sekereš.

V štvrtom sete hostia od prvého podania viedli, no domáci sa dokázali priblížiť iba na rozdiel bodu na 18/19, potom si vytvorili tlak na sieti kopaničiari keď tréner umne striedaním posielal na sieť Petráša a mečbal premenil Zeman. 1:3.

Vyjadrenia trénerov:

  • Martin Vaško, tréner Zvolena: „Pokiaľ sme dnes boli schopní prihrávať, dokázali sme s Myjavou držať krok. Nebyť našich zlých pasáží, kedy sme sa zasekli v jednom alebo v dvoch postaveniach, sa zápas mohol vyvíjať inak.“
  • Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dlhodobo nám nesedí Zvolen. Nevieme sa vysporiadať po mentálnej stránke. Na to, že hráme možno s papierovo slabším družstvom, sa trápime na podaní. Potom vzápätí prídu nejaké tri chyby, ktoré nás stáli lepší výsledok. Síce sme vyhrali, ale je to taká zvláštna chuť víťazstva.“

V 5.kole Edymax volejbalovej extraligy MVK zohrá stretnutie v hale ZŠ Námestie mládeže v sobotu 2.marca 2019, keď o 18,00 hodine privíta VK Spartak UJS Komárno.

Fotografie – MVK Zvolen – TJ Spartak Myjava

 

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979