Mesto Zvolen ocenilo najlepších športovcov za rok 2018

Kronika mesta Zvolen.

V stredu 13.marca 2019 sa to na Zvolenskom zámku hmýrilo vyšportovanými a „vyfešákovanými“ ľudmi rôznych vekových kategórií. Pre nezainteresovaných bol „výskyt“ týchto osôb bežným javom, lebo Zvolenčania vedia o množstve spoločenských či kultúrnych akcií konajúcich sa v exkluzívnych priestoroch. Tento krát si tu „dali dostaveníčko“ športovci a nie hocijakí, TOP športovci pochádzajúci z mesta Zvolen reprezentujúci v širokom spektre športov sa opäť presne po roku stretli v priestoroch SNG v Stĺpovej sieni Zvolenského zámku na spoločnom bilancovaní svojich športových úspechov dosiahnutých v minulom roku 2018.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta Zvolen sa uskutočnilo už dvadsiaty siedmykrát a vyhlasovateľmi ankety sú okrem Mesta Zvolen i občianske združenie Slovenský šport, Zvolenské kultúrne centrum v spolupráci s masovokomunikačnými prostriedkami pôsobiacimi v meste Zvolen s cieľom oceniť mimoriadne výsledky dosiahnuté športovcami mesta Zvolen za príslušný kalendárny rok a propagovať širokej verejnosti najúspešnejších športovcov a ocenením výsledkov motivovať najmä mladú generáciu k aktívnemu vzťahu k telovýchovným a športovým aktivitám, ktoré sú najlepšou prevenciou v boji proti drogovým a iným závislostiam a predpokladom zdravého a pokojného životného štýlu.

Takto charakterizoval zmysel podujatia moderátor Martin Matuška, ktorého špecifický prejav poznajú priaznivci najmä ľadového hokeja, je hlásateľom extraligových zápasov HKM Zvolen. V úvode privítal čestných hostí na čele s primátorkou mesta Zvolen Ing. Lenkou Balkovičovou. O program sa v slávnostnej atmosfére postarali hudobnými inštrumentálnymi vystúpeniami žiaci Základnej umeleckej školy Nádvorná vo Zvolene.

O výbere ocenených športovcov i športových kolektívov rozhodla päťčlenná komisia v zložení :

 • Stanislav Černák – športový redaktor MY – Zvolensko podpolianske noviny
 • Ján Števonka – redaktor internetového portálu ZV Podujatia
 • Erik Selecký – predseda TJ Slávia TU Zvolen
 • Ľubomír Zdút-Šťastný – poslanec mesta Zvolen, člen komisie mládeže a športu pri Mestskom zastupiteľstve vo zvolene
 • Marek Rojík –športový referent Zvolenského kultúrneho centra

Opäť hlasovali aj občania mesta Zvolen vo verejnom hlasovaní prostredníctvom novovytvorenej www stránky sportovecmestazvolen.sk , na ktorej po podujatí nájdete aj fotky z oceňovania a vytvorená bude aj sieň slávy.

O obrovskom záujme o toto podujatie svedčila i zaplnená sieň SNG a nebývalá účasť médií. Po odovzdaní cien sa každý z ocenených podpísal do Kroniky Mesta Zvolen. Na veľmi kvalitnej úrovni zabezpečil vizualizáciu a ozvučenie i priamy streemový prenos Vladko Tanečka s kolektívom.

Po tretíkrát aj v tomto ročníku ankety bolo uskutočnené verejné hlasovanie obyvateľov, ale tentoraz prostredníctvom webovej stránky Naj športovci mesta Zvolen

Cenu obyvateľov o Najpopulárnejšieho športovca mesta Zvolen, ktorej cieľom nie je oceniť najlepšieho, ale práve propagovať športovcov a ich výsledky nie len medzi Zvolenčanmi, získala niekoľkonásobná reprezentantka Slovenska, fitneska Nelli Novodomská, ktorá pod vedením trénerky Ing. Barbary Machalovej získala tituly Majsterky Európy i Sveta.

Potom boli postupne vyhlásené výsledky po jednotlivých kategóriách s ohľadom na športy olympijské i nezaradené do tejto kategórie jednotlivcov i kolektívov bez udania poradia takto:

Kategória Jednotlivec – dospelý – Olympijské športy (22 rokov a starší)

 • Martina Repiská 24 ročná reprezentantka Slovenska v bedmintone, štvornásobná Majsterka Slovenska, zaznamenala mimoriadny posun vo svetovom rebríčku dvojhry už na 84. miesto svetových tabuliek.
 • Ján Hazucha 75 ročný bežec na dlhé trate, odbehol viac ako 110 maratónov i na svetovej úrovni a víťazí doslova všade, kde sa postaví na štart. Zvíťazil už v Berlíne, Chicagu, Bostone a New yorku. Tento rok si už stihol odbehnúť aj do Tokia, kde ako inak opäť zvíťazil a v 6tich maratónoch zaradených do World Marathon Majors mu už zostáva len Londýnsky maraton, ktorý si zabehne vyhrať 28. apríla 2019. Michal Chovan 31 ročný hokejista HKM Zvolen, dnes kapitán HKM a Slovenský reprezentant. S HKM v slovenskej extraligy v roku 2013 získal titul Majstra a je i bronzový medailista z majstrovstiev sveta v hokejbale z roku 2011. V extralige absolvoval už svoj 400-tý zápas a odohral v tejto sezóne za Zvolen 56 zápasov so ziskom 68 bodov za 20 gólov a 48 asistencií. Má možnosť zapracovať sa aj do národného tímu SR, predstavil sa na februárovom domácom medzinárodnom turnaji Kaufland Cup.

Kategória Jednotlivec – dospelý – NeOlympijské športy (22 rokov a starší)

 • Timea Trajteľová 24 ročná reprezentantka Slovenska sa profesionálne venuje Bikini Fitness, kde už niekoľko rokov vládne na Slovensku, ale vo svete. V minulom roku sa stala majsterkov SR v kategóriách junioriek aj žien. Zvíťazila na viacerých medzinárodných podujatiach ako IFBB Diamond Cup Caribe aj na Malte, uspela i na majstrovstvách Európy.
 • Peter Winkler 52 ročná legenda a ikona slovenskej naturálnej kulturistiky patrí k najkvalitnejším na Svete, na konte má desiatky majstrovských titulov a stále víťazí aj medzi podstatne mladšími, ako je on. Viacnásobný majster Sveta sa v minulom roku stal Majstrom Európy v kategórii Masters II a v hlavnej mužskej kategórii obsadil krásne druhé mieste a tak mu patrí titul Vicemajstra Europy.
 • Miroslav Čiliak 62 ročný Slovenský automobilový matador, organizátor pretekov do vrchu na Ostrej Lúke, ale aj skvelý pretekár. Jazdec Slovak National Hill Climb Team jazdiaci i na monoposte Metalex MTX 1-06. V minulom roku sa mu ohromne darilo. stal sa nielen majstrom SR a vo svojej kategórii Historici si vybojoval i titul Majstra Európy.

Kategória jednotlivec – mládež – do 16 rokov

Olympijské športy

 • Alžbeta Garguláková –12 ročná multi talentovaná športovkyňa. Reprezentuje mesto Zvolen v rôznych športoch, je veľmi dobrá atlétka, volejbalistka a zúčastňuje sa pretekov aj v letnom biatlone. Rok 2018 bol pre ňu skutočne úspešný, na majstrovstvásh SR získala 3 prvé miesta (v cezpoľnom behu, v behu na 1500 metrov a v letnom biatlone), jedno druhé a jedno tretie miesto. Takisto dokázala zvíťaziť aj na Majstrovstvách ČR. Dokázala zvíťaziť aj v ženskej kategórii na Banskobystrickom maratóne. Zároveň, bola platnou členkou družstva dievčat TJ Slávia TU Zvolen na Majstrovstvách SR vo volejbale štvoríc. Atletike sa venuje pod vedením trénera Pavla Kováča.
 • Lea Výbochová je členkou bedmintonového oddielu TJ Slávia TU Zvolen. Trénersky ju vedie Ing. Ján Jurčiak. Zvíťazila na turnajoch Ilava Open v kategórii U15 aj U17, v Srebrnej Žogicy obsadila 1. a 3. miesto, na BK Racquets youth cup získala dve prvé miesta a stala sa Majsterkou SR v mixe U17, tiež vo štvorhre U15 a získala 3. miesto v dvojhre.
 • Rebeka Jančová (16 ročná) zjazdová lyžiarka. V roku 2018 sa stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska (v slalome, obrovskom slalome) a aj absolútnou víťazkou . Rebeka je členkou reprezentácie Slovenska do 16 rokov. Svoje Lyžiarske schopnosti rozvíja pod dohľadom trénerov Timoteja Zuzulu, Antona Borisa a Miriam Poprockej.
 • Viktória Školníková – Viktória sa vo svojich 13. rokoch venuje karate v kategórii kata mladšie dorastenky. Trénuje ju Miroslav Slížik. Zvíťazila na domácom Zvolen cupe, 2. miesto si vybojovala na Hungarian Open, 3. miesta na Orava cupe, Budapest Open, Grandprix Ostrava, 2. miesto na Majstrovstvách SR mladších dorasteniek 12-13. rokov. V minulom roku obsadila aj 5. miesto na svetovom pohári v chorvátskom Umagu.
 • Jakub Mihaľko, – atletický talent z AK Danica Zvolen, kde ho viedla trénerka Danica Sokolíková. Dnes je členom VŠC Dukla Banská Bystrica. Získal už štyri tituly majstra Slovenska. V behu na 60 m cez prekážky v hale i v sedemboji starších žiakov a v behu na 300 m cez prekážky a vyslúžil si nomináciu do reprezentácie U16.

Neolympijské športy

 • Nelli Novodomská, ktorá získala i Cenu obyvateľov o Najpopulárnejšieho športovca mesta Zvolen.
 • Dominika Korečková štartuje vo Fitness detí a vedie ju trénerka Zuzana Niščáková. V minulom roku sa stala Majsterkou SR medzi svojim rovesníčkami, zároveň získala 5 víťazstiev na Slovenskom pohári, čo dostalo aj do reprezentácie Slovenska na Majstrovstvách Európy a sveta, kde získala zlaté medaily.

Kategória jednotlivec – junior – 16-21,99 rokov

Olympijské športy

 • Martin Mistrík člen Atletického klubu Danica, trénuje ho Jiří Koukal a Danica Sokolíková. Jeho hlavnou disciplínou je hod kladivom a v minulom roku stal Majstrom Slovenska. A v medzištátnom stretnutí do 20 rokov obsadil krásne 5. miesto.
 • Andrej Antoška bedmintonista oddielu TJ Slávia TU Zvolen, vedený Jánom Jurčiakom už každoročne dosahuje skvelé výsledky na Slovensku aj v zahraničí. Na MSR dospelých získal 3. miesto v dvojhre a mixe, 2. miesto vo štvorhre. Na MSR U19 sa stal majstrom v dvojhre aj štvorhre a bol 2. v mixe. Na MSR U17 sa stal Majstrom vo všetkých kategóriách. Na MS U19 obsadil 33. miesto.
 • Tereza Jančová, minuloročná absolútna víťazka ankety sa venuje zjazdovému lyžovaniu pod vedením trénerov Timoteja Zuzulu, Antona Borisa a Miriam Poprockej. V roku 2018 sa stala Majsterkou Slovenska dospelých aj junioriek v obrovskom slalome. V slalome žien skončila na 2. mieste . V juniorskej kategórii sa stala Majsterkou SR aj v slalome.
 • Pavol Szolár 19 ročný karatista sa venuje súborným cvičeniam kata. Trénuje ho Miroslav Slížik Pavol je Slovenský reprezentant. Počas roku 2018 získal niekoľko prvých miest na prestížnych pohároch v karate. Slovenský reprezentant dokázal zvíťaziť na Svetovom pohári v bulharskej Sofii a získl aj bronzovú medailu na svetovom pohári v chorvátskom Umagu. Momentálne figuruje na 2.mieste vo svetovom rankingu. Stal sa aj absolútnym víťazom 27. ročníka ankety o naj športovca Zvolena za rok 2018.

NEOlympijské športy

 • Zuzana Hrašková sa venuje prioritne plutvovému ale aj klasickému plávaniu. V klasickom získala titul Majsterky SR v štafete na 4x50m Voľný spôsob a 2. miesto v 4×100 m VS. V plutvovom plávaní zaznamenala na MSR získala 5 prvých a jedno druhé miesto , vo svetovom pohári sa stala celkovou víťazkou za 4 prvé miesta, jedno druhé miesto a jedno tretie miesto. Na Majstrovstvách sveta obsadila krásne 7. miesto v 100 BF, 4. miesto v 200 BF a 3. miesto na 400 BF
 • Allan Porubský sa venuje v rámci Telovýchovnej jednoty Slávia TU Zvolen Vodnému slalomu, zjazdu a špritu na divokej vode. Trénerom je Peter Slašťan ml. Získal 2 prvé miesta v šprinte dospelých aj juniorov a 1. miesto v zjazde.
 • Barbora Kortišová sa venuje Vodnému slalomu, zjazdu a šprintu na divokej vode (tréner Peter Slašťan) Ako majsterka Slovenska v zjazde získala na MSR aj druhé miesto v šprinte na divokej vode. Vďaka týmto úspechom reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy, kde získala v kategórii C2 ženy 6. miesto v zjazde.
 • Erik Moravčík, mladý nádejný florbalista je odchovancom klubu 1. FBC Zvolen. Pred rokom však prestúpil do českého superligového tímu FBC Ostrava. Svojimi výkonmi si vyslúžil aj pozvánku do Slovenskej reprezentácie. Patrí do štvorice najvyšších hráčov súčasného kádra reprezentácie.

Výrazný športový talent

 • Samuel Melaga Mladý tenista, člen tenisového Fresh clubu, trénuje ho Jana Ištóková. Stal sa víťazom halových majstrovstiev SR v dvojhre aj štvorhre i vicemajstrom SR na letných MSR v dvojhre aj vo štvorhre i v družstvách. Na konci roku figuroval na 1. mieste v slovenskom rebríčku tenistov do 12 rokov.
 • Erika Holíková 16 ročná členka Basketbalového klub Základnej školy Zvolen Západ pod vedením trénerky Andrey Orlovej sa svojimi dobrými a stabilnými výkonmi prebojovala do reprezentácie SR U16.
 • Dominika Širgelová 11 ročná členka klubu B-star sa pripravuje pod vedením trénerky Barbary Machalovej úspešne reprezentuje vo fitnes detí. Obsadila na MSR 3. miesto, na Majstrovstvách Európy 3. miesto a na Majstrovstvách sveta 5. miesto.
 • Marina Siládiová Členka volejbalového oddielu pri TJ Slávia TU vo Zvolene. Tréner Lubomír Havran. Účastníčka minuloročných MSR vo volejbale štvoríc, ktoré sa konali vo Zvolene. Svojimi výkonmi zaujala aj reprezentačných trénerov slovenskej reprezentácie do 16 rokov.
 • Nina Mičianiková Členka volejbalového oddielu pri TJ Slávia TU vo Zvolene a účastníčka MSR vo volejbale štvoríc. Je kapitánkou družstva žiačok a členkou Slovenskej volejbalovej reprezentácie do 16 rokov. Tréner Lubomír Havran.
 • Alexandra Uhrinová 9 ročná pod vedením Barbary Machalovej sa venuje detskému fitness. Medzi jej najväčšie úspechy patria1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky i Európy, pätnásobné prvenstvo v Slovenskom pohári , 2. miesto na Majstrovstvách Sveta a Svetovom pohári.
 • Diana Nguyen-Xuanová Mladá úspešná destká fitneska členka klubu B-star a zverenkyňa trénerky Barbary Machalovej v uplynulom roku bola 4. na MSR, tretia na Majstrovstvách Európy a na Majstrovstvách sveta získala druhé miesto.
 • Katarína Dvorská Je členkou Tanečno športového klubu F.R.E.S.H. Zvolen. Pod vedením trénerky Zuzany Niščákovej sa venuje detskému Fitness. Na slovenskom pohári vo fitness detí získala 2×1. 2x 2. a 1×3. miesto, je Vicemajsterkou SR ale aj Majsterkou Europy a Sveta v detskom fitness,.
 • Salma Drugdová zvolenský tenisový talent Fresh clubu zvíťazila na turnajoch v bulharskom Svilengrade aj Sofii, v maďarskom Pecsi, Slovenskej Ľupči, bola členkou víťazného družstva na MSR v tenise družstiev, obsadila 2. miesto v slovenskom rebríčku U14, ale aj 2. miesto v rebríčku starších dievčat U16.

Športový kolektív – Dospelí

 • Hokejový klub mesta Zvolen – muži – HKM netreba nijak špeciálne predstavovať , Kapitánom v sezóne 2017/2018 bol Michal Chovan, tréner: Peter Mikula V Tipsport lige – najvyššej hokejovej súťaži obsadili pekné 4. miesto
 • Mestský Volejbalový Klub Zvolen – muži – Extraligoví volejbalisti , hrajúcim trénerom je Martin Vaško a kapitánom Ján Orolín. Volejbalisti MVK Zvolen sa usadili v naj slovenskej súťaži Volejbalovej Extralige, kde obsadili konečné 8. miesto.
 • Basketbalový klub ZŠ Zvolen – ženy – Trénerkou je Laura Van Dalen a kapitánkou Dominika Rausová Basketbalistkám podarilo v kvalitnej rakúsko – slovenskej lige žien obsadiť konečné 5, miesto.

Športový kolektív mládež

 • Hokejový klub mesta Zvolen – Starší žiaci – Mladíci z HKM vedení trénerom Petrom Hričinom a kapitánom Markom Brumerčíkom obsadili v rámci MSR krásne 4. miesto
 • TJ Slávia TU Zvolen – mladšie žiačky – Volejbalový oddiel telovýchovnej jednoty Slávia pri technickej univerzite vo Zvolene v kategórii dievčat v uplynulej sezóne pod vedením trénerov Jany Havranovej a Ľubomíra Havrana sa prebojovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky vo volejbale štvoríc a obsadili celkovo 8. miesto. Kapitánkou bola Nina Mičianiková, členkami družstva boli dievčatá Siladiová, Garguláková, Baranová, Valachová, Mičianiková,
 • Basketbalový klub ZŠ Zvolen – kadetky – Trénerka Andrea Orlová a kapitánka Erika Holíková. Mladé basketbalové kadetky obsadili v sezóne 2017/2018 krásne 6. miesto v slovenskej lige kadetiek.
 • Mestský futbalový klub Zvolen – U10 – Trénerom je Adam Kelemen, kapitán – Timothej Strhársky. Družstvo v zložení Jakub Figura, Michal Ondričko, Timothej Strhársky, Dávid Svíba, Luca di Capua a Dominik Kurta sa zúčastnili Kvalifikácie na MSR, ktorú vyhrali. Finále MSR bude prebiehať až tohto roku 19.6.2019 v Poprade za účasti 12 naj celkov.
 • Mestský Volejbalový Klub Zvolen – mladší žiaci – Šport: volejbal , hrajúci tréner: Marek Rojík, Tomáš Bambura, Pavel Bartík , kapitán: Patrick Bartík Mladší žiaci po druhom mieste v oblastnej súťaži stred si vybojovali postup na finálový turnaj MSR, kde po ťažkých zápasoch a dobrý výkonoch obsadili konečné 8. miesto.

Tréner Roka

 • Andrej Podkonický – Ako odchovanec HKM Zvolen pôsobil ako hráč vo viacerých hokejových krajinách a okúsil aj NHL až sa nakoniec vrátil na Slovensko ako tréner. V roku 2018 pôsobil najskôr ako tréner Žiliny, ktorej pomohol zachrániť sa v najvyššej súťaži a do novej sezóny sa vrátil ku trénovaniu HKM Zvolen a pod jeho vedením sa HKM dlho držal na čele tabuľky

Legenda Zvolenského športu

 • Roman Čunderlík – V rámci kategórie špeciálna cena sa organizátori rozhodli udeliť cenu pre Legendu Zvolenského športu. Cenu získal zvolenský rodák a odchovanec zvolenského hokeja a skutočná legenda 60. ročný Roman Čunderlík, ktorý hájil farby Zvolena od roku 1976 do konca roka 1994, čo ho historicky zaraďuje na tretie miesto najvernejších hráčov, ktorí obliekali seniorský dres HKM. Jeho výkony v bránke držali zvolenský hokej nad vodou. Na striedačke Lokomotívy Bučiny sa objavil ako 18-ročný už v sezóne 1976 – 1977, zaslúženým vrcholom jeho kariéry bola účasť na majstrovstvách sveta B skupiny v roku 1995. Legendárne boli ním vychytané nuly proti Bystrici, či výkopy puku betónom. Svojho debutu v reprezentácii sa tak dočkal ako 36 ročný. Bohatú kariéru ukončil vo veku 39 rokov v Dubnici. Na sklonku minulého roku zavŕšil šesťdesiatku a pred derby proti Detve mu vedenie HKM Zvolen odovzdalo pri tejto príležitosti pamätný dres. „Čuňdo“ hodil aj symbolické otváracie buly tohto zápasu a zožal obrovské ovácie publika, i tento krát si vyslúžil zaslúžene „standink ovation“.

Absolútny víťaz

 • Pavol Szolár (2000) – Karate – ME – 7. miesto (v Sochi) – juniori 16-17 rokov, MSR – 2. miesto – starší juniori – 18 – 20 rokov, Svetový pohár 1x 1. miesto a 1x 3. miesto 2. miesto vo svetovom rankingu – kategória juniori

Výsledky 

Jednotlivec – dospelý (22+)

Olympijské športy

 • Martina Repiská 1995 – bedminton
 • Ján Hazucha – beh
 • Michal Chovan – hokej

Neolympijské športy

 • Tímea Trajteľová 1995 –  bikini fitness
 • Peter Winkler – naturálna kulturistika
 • Miro Čiliak – automobilové závodenie
 • Erik Moravčík – florball

Jednotlivec – mládež (0 – 15.99)

Olympijské športy

 • Alžbeta Garguláková (2006) – atletika (AKM Zvolen)
 • Lea Výbochová (2005) – bedmonton
 • Rebeka Jančová (2003) – zjazdové lyžovanie
 • Viktória Školníková (2005) – karate
 • Jakub Mihaľko – atletika

Neolympijské športy

 • Nelli Novodomská (2004) – Detský fitness MS 1. miesto
 • Dominika Korečková 2007 fitness detí MS: 2. miesto – 10 r

Olympijské športy

 • Martin Mistrík (1999) – atletika – kladivo
 • Andrej Antoška (2002) – bedminton
 • Tereza Jančová (1999) – zjazdové lyžovanie
 • Pavol Szolár (2000) – Karate

Neolympijské športy

 • Zuzana Hrašková (1999) – plutvové plávanie
 • Allan Porubský (2002) – vodný slalom
 • Barbora Kortišová (2001) – vodný slalom

Športový kolektív – dospelí

 • HKM Zvolen – seniori Ľadový hokej Tipspost liga – 4. miesto
 • BK ZŠ Zvolen – ženy – Basketbal – 5. miesto v rakúsko – slovenskej lige žien
 • MVK Zvolen – 8. miesto v Extralige mužov

Športový kolektív mládež (kolektívny šport)

 • TJ Slávia TU Zvolen volejbal – 4-kový
 • MFK Zvolen – mladší žiaci –
 • BK ZŠ Zvolen – kadetky
 • HKM Zvolen – starší žiaci (8 trieda)

Výrazný športový talent (v individuálnom i kolektívnom športe v kategórii mládež)

 • Samuel Melega – tenis
 • Erika Holíková (2002) – basketbal
 • Dominika Širgelová (2008) – detský fitnes
 • Martina Siládiová (2005) – volejbal
 • Nina Mičianíková (2005) – volejbal
 • Alexandra Uhrínová (2010) – detský fitnes
 • Diana Nguyen Xuan (2009) – detský fitnes
 • Katarína Dvorská (2009) – detský fitnes

Tréner Roka

 • Andrej Podkonický – hokej

v sezóne 2017/2018 pomohol Žiline v záchrane v EXTralige, a v sezóne 2018/2019, viedol HKM Zvolen, ktoré bolo koncom roka 2018 jednoznačne na čele extraligovej tabuľky

Špeciálna cena

 • Roman Čunderlík (1958) – hokej

Zvolenskému rodákovi Romanovi Čunderlíkovi právom patrí status legendy zvolenského hokeja. Roman ˇČunderlík hájil farby Zvolena od roku 1976 do konca roka 1994, čo ho historicky zaraďuje na tretie miesto najvernejších hráčov, ktorí obliekali seniorský dres nášho klubu. Jeho výkony v bránke držali najmú v neplodných 80-tych rokoch zvolenský hokej nad vodou. Zaslúženým vrcholom jeho kariéry bola účasť na majstrovstvách sveta B skupiny v roku 1995. Svojho debutu v reprezentácii sa tak dočkal ako 36 ročný. bohatú kariéru ukončil vo veku 39 rokov v Dubnici po sezóne 1996/97.

Absolútny víťaz

 • Pavol Szolár (2000) – Karate

ME – 7. miesto (v Sochi) – juniori 16-17 rokov, MSR – 2. miesto – starší juniori – 18 – 20 rokov, Svetový pohár 1x 1. miesto a 1x 3. miesto 2. miesto vo svetovom rankingu – kategória juniori

Najobľúbenejší športovec (hlasovanie na webovej stránke)

 • Nelli Novodomská 2004 Detský fitness – Počet hlasov 610 – MS 1. miesto, ME – 1. miesto

Fotogaléria – Naj športovci mesta Zvolen za rok 2018 

dsfs

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: