• Pi. sep 29th, 2023

Vo Zvolene sa budú konať až tri oslavy MDD

Autor IMG_1979

máj 25, 2019 ,
Na Pustom hrade možno bude aj kráľ. Foto: IMG_1979

Medzinárodný deň detí (MDD) je sviatok, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta a aj na Slovensku od roku 1952.

Mesto Zvolen sa taktiež svojou troškou zapája do týchto osláv a k tomu sa postupne pridali aj ďalší organizátori, pôsobiaci na území mesta Zvolen.

Tento rok sa budú konať až 3 podujatia venované MDD. Prvé dve sa budú konať v sobotu 1.6.2019 pri pancierovom vlaku a vo zvolenskej Európe a tretia oslava, ktorú organizuje mesto Zvolen tradične na druhý deň v nedeľu 2.6.2019.

Nebudem príliš rozpisovať jednotlivé podujatia, nakoľko samotné plagáty v galérii dostatočne naznačujú, čo sa bude diať, ale aspoň v skratke.

Zvolenská Európa

Tu to bude opäť spojené s oslavou narodenín a tento rok to budú už 7. narodeniny. Deti môžu očakávať rôzne podujatia nielen v útrobách obchodu, ale samozrejme gro bude pred a v samotnom Parku Ľudovíta Štúra.

MDD pri pancierovom vlaku

Toto je novinka vo Zvolene a túto lokalitu nie je potrebné obzvlášť upresňovať, nakoľko vlak Hurban pozná hádam každý Zvolenčan.

Tankové boje a RC ukážky, ukážky dobových strojov, prezentácia leteckých modelov s ukážkami, možnosť výroby vlastného modelu tanku/lietadla, vedecké hračky, detské knihy, prezentácia zvolenskej formule, fotenie s jazdcom, autogramiáda, jazdenie na koníkoch, výtvarné dielne, športové súťaže a veľa ďalšieho.

To všetko je pre vás pripravené pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pri pancierovom vlaku Hurban.

MDD Mesto Zvolen

Samotné podujatie má dve časti. Prvá sa bude konať na námestí, kde budú pripravené rôzne podujatia nielen športového charakteru, ale aj tvorivé dielne a ďalšie akcie a druhá časť bude prebiehať v lese smerom na Pustý hrad, tzv. Rozprávkový chodník na Pustý hrad. Okrem toho aj na samotnom hrade bude pokračovať ďalší program.

Tak toto bolo v skratke priblíženie programu MDD vo Zvolene, ale pridávam ešte jednu informáciu. 1.6.2019 sa bude konať aj Deň Borovej hory, kedy bude premávať vláčik z Parku Ľudovíta Šťúra až na Borovú horu.

Plagáty – MDD Zvolen 2019 + 

 

Článok a foto: IMG_1979