• Ne. sep 24th, 2023

V pondelok znel zvolenským námestím džez

tri mladé speváčky v bodkovaných šatách
Nežnejšia časť kapelky Sweet little chicks. Foto: IMG_1979

V posledný jarný pondelok 17.6.2019 sa naprieč zvolenským námestím ozývala kvalitná muzička, ktorú si tu prišlo vypočuť až do neskorej noci dosť veľa nielen obyvateľov mesta Zvolen.

Reč je o ďalšom ročníku (už doslova tradičného) jednodňového hudobného festivalu s názvom Jazzové námestie.

Organizačne sa toto podujatie konalo pod hlavičkou Hudobno tanečného štúdia vo Zvolene a ďalších partnerov a samotné podujatie tradične moderoval Pavol Kováč.

Tentoraz to bola síce len trojkombinácia (rozumej interpreti), ale aj napriek tomu to bolo viac než výživné po všetkých stránkach.

V úvode po 19-tej to odštartovala skupina Sweet little chicks, ktorá okrem pár svojich tradičných skladieb zahrala a zaspievala skladby z repertoáru The Andrews Sisters.

The Andrews Sisters bola americká dievčenská hudobná skupina, zložená z LaVerne Andrewsovej, Maxene Andrewsovej a Patricie Andrewsovej. Je známa vďaka hitom ako „Don’t Sit Under the Apple Tree“, „Rum and Coca Cola“ „I Can Dream, Can’t I?“ a „Boogie Woogie Bugle Boy“. Wikipédia.

Druhý v poradí bol Ondřej Štveráček Quartet v zložení O. Štveráček – saxofón, S. Mácha – klavír, T. Baroš – basa, D. Hodek – bicie. V tomto prípade to bolo značne inštrumentálneho charakteru, umelci predviedli neskutočnú hudobnú paletu a to nielen v rámci zostavy, ale k slovu sa dostali aj jednotliví hráči, ktorí predviedli talent na svojom hudobnom nástroji. Veľký potlesk si odniesol aj David Hodek a za tie roky, čo tu vo Zvolene vystupoval ako chlapec, bol tu cítiť poriadny progres.

Na samotný záver sa po 21-vej hodine do posledného miesta zaplnilo pódium členmi žilinského konzervatória, respektíve ich big bandu.

Video – Sweet little chicks

Fotografie – Jazzové námestie 2019

Článok, foto a video: IMG_1979