• Ne. jún 4th, 2023

Mikuláš od Zelienkovcov priniesol deťom nielen darčeky, ale aj novú rozprávku

Čert horlivo debatoval s Mikulášom. Foto: IMG_1979

Prvá adventná nedeľa v meste Zvolen v znamení rozprávok.

Aj tak by sa dal označiť 1. december 2019 v našom meste, nakoľko sa tu na dvoch rôznych miestach konali až 3 divadelné predstavenia pre deti a ba dokonca v tento deň mali aj svoju premiéru.

A v jednom prípade, o ktorom si niečo viac povieme, bolo dokonca také polojubilejné.

Reč je o podujatí, ktoré dostalo do vienka názov Rozprávka pre Mikuláša a tradične za posledné roky v rámci neho uvádza do života novú rozprávku ochotnícke divadlo Zelienka a to rovno v jeden deň dve predstavenia.

Samozrejme, tento rok nebol výnimkou a ak som spomínal polojubileum, tak práve rozprávka O sedliačke darebáčke bola ich 25. premiéra od roku 1996.

Autorkou rozprávky je Milena Kolářová (Divadlo KOS České Budejovice), texty prekladala Monika Krnáčová, réžiu mal pod palcom Milan Krnáč, scény Ivan Oškerský, hudbu Matúš Mayer, text piesne Žofia Mičianová a spev Katka Laučíková.

O rozprávke

Kde bolo tam bolo, bol raz Jeden Matej (Gabriel DrahoňPavol Bartík), ktorý sa vybral na skusy do šíreho sveta, aby zarobil nejaké tie zlatky a po ceste stretol sympatickú lesnú devu (Katka LaučíkováLucia Hazúchová), ktorá mu doporučila jeden statok, kde býva pani gazdiná (Nela ČábyováPetra Fóglová) a kde by sa mohol realizovať a nejaké tie dukáty zarobiť, ale ako to už býva, práve tam sa začali diať veci doslova nevídané.

Viac však prezrádzať nebudem a sami sa chodte presvedčiť, či aj v tomto prípade zvíťazí dobro nad zlom.

Na samotný záver, ako to už tradične býva, prišiel na javisko anjel, ktorý sa povypytoval detí, či sa im predstavenie páčilo a či chcú, aby prišiel Mikuláš. Dobehol však čertisko rohatý a o zábavu a štipľavé slová bolo zaraz postarané.

Fotogaléria: Rozprávka pre Mikuláša – O sedliečke darebáčke

Článok a foto: IMG_1979