• Pi. jún 2nd, 2023

Do Zvolena zavítali druhé vianoce

ByIMG_1979

dec 27, 2019
Na stoloch bolo veľa všakovakých vecí. Foto: IMG_1979

Pod názvom Máš? Daruj! Nemáš? Vezmi si! sa na mini pódiu pri verejnom klzisku konal 26.12.2019 v poradí už druhý ročník super charitatívneho podujatia.

Tu sa konalo podujatie charitatívneho charakteru, príznačne nazvané Druhé vianoce, kedy sem na stoly mohol ktokoľvek doniesť čokoľvek a naopak, každý, kto prišiel si mohol zobrať, čo sa mu zapáčilo.

Organizačne toto podujatie Druhé Vianoce pripravili Slovenský šport, Mesto Zvolen, Divadlo Maska a ďalší partneri, ktorí pomohli aj materiálne (čaj, kapustnica).

Slová z úvodu do bodky vystihovali túto super akciu, ktorú si prišlo pozrieť množstvo nielen Zvolenčanov a neostalo len pri pozeraní, ale veľa z nich podonášalo množstvo rôznych vecí a tak dokola sa veci prinášali a ďalšie si ľudia odnášali.

Ešte ani nezačalo samotné podujatie a už bolo vidieť, že sem prišla početná časť ľudí zo susednej mestskej časti a veru nestačilo sa na stoly ukladať a už to mizlo doslova pod ich rukami.

Dalo sa tu nájsť kadečo. Ošatenie, knižky, hračky, kuchynské náradie, topánky a množstvo ďalších vecí a komu bolo zima, dostal čaj od šarmantnej obsluhy.

A neostalo len pri tom, okrem čaju sa tu v kotlíku zohrievala výborná kapustnička a nakoľko ľudia poprinášali aj koláče, tak aj tie super zapasovali k čaju.

Musí sa uznať, že akcia zožala patričný úspech a rozhodne všetkým, čo za týmto všetkým stáli ako aj dobrovoľníkom patrí veľké poďakovanie.

Fotogaléria: Druhé Vianoce 2019

Článok a foto: IMG_1979