Novorodencom vo zvolenskej nemocnici darovali monitory dychu

Monitory dychu. Foto: zdroj TS

TS: Ich cieľom je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice, ich pôrodnice a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Autormi projektu ,,Mamička, dýcham“ je Nadácia Križovatka v spolupráci so spoločnosťou AETAS, ktoré v uplynulých dňoch venovali prvej zo siete nemocníc AGEL - Nemocnici Zvolen, dva monitory dychu bábätiek. Ambicióznym cieľom projektu je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá a eliminovala sa tak hrozba syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa.

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. Tento projekt Nadácie Križovatka na novorodeneckom oddelení privítali. „Vážime si každého, kto našej nemocnici nezištne pomáha, ak ide o novorodencov, je táto pomoc ešte vzácnejšia“, hovorí MUDr. Veronika Barkáčová, lekárka novorodeneckého oddelenia. Darované monitory dychu strážia apnoické pauzy a akékoľvek nepravidelnosti dýchania dieťaťa. V prípade akejkoľvek zmeny prístroj okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc lekára, alebo rodiča, aby mohli v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

,,Druhou časťou nášho projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novonarodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu“, hovorí riaditeľka Nadácie Križovatka Táňa Tomasch.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková Hovorkyňa skupiny AGEL SK. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: