• Št. nov 30th, 2023

Tanečná škola Wanted oslávila 15rokov

Autor IMG_1979

júl 9, 2021
Spoločná fotografia. Foto: zdroj TS

TS: Tanečná škola Wanted začala písať históriu moderného tanca Street dance už v roku 2006, keď ju vo Zvolene založil Štefan Chlebo. O rok neskôr sa pôsobisko wanteďákov rozrástlo o mesto Lučenec a neskôr aj na Žiar nad Hronom. Počas pätnásť ročnej etapy sa intenzívne venuje deťom a mládeži od 6 do 20rokov a okrem pravidelnej voľnočasovej záujmovej činnosti ponúka tým súťaživejším aj možnosť reprezentovať mesto Zvolen, ale i Slovensko na súťažiach slovenského i medzinárodného charakteru pod záštitou Slovenského zväzu tanečného športu sekcii IDO. Na svojom konte má už mnoho prvenstiev z regionálnych, krajských, celoslovenských súťaží a aj finálové priečky z Majstrovstiev Sveta, či Európy v hip hope. Od roku 2006 sa stalo členom TŠ Wanted už 1337 detí. V šk.r. 2020/2021 ju navštevovalo 164 aktívnych členov v mestách Zvolen a Lučenec.

Tradícia a silná základňa členov Wanted potvrdili, že tanečná wanted rodina, ako sa familiárne nazývajú jej členovia, je pripravená zdolávať aj náročnejšie výzvy. Takou bolo aj sedem mesačné COVID obdobie, kedy sa tréningy presunuli do online priestoru a tanečníci pokračovali v sťažených podmienkach v domácom prostredí na základe tréningových plánov, video manuálov a online konzultácií. “Za pomoci rodičov sme spoločne prekonali túto výzvu a všetkých nás to zocelilo a stmelilo ešte viac, vďaka čomu sme mohli pripraviť veľkú oslavu nášho 15.výročia”. Vďačne konštatuje tréner a zakladateľ Tanečnej školy Wanted Štefan Chlebo.

Takmer 130minútový Galaprogram sa konal s podporou Mesta Zvolen a Mesta Lučenec dňa 2.7.2021 v Kine Podborová vo Zvolene. Slávnostne ho otvorila príhovorom primátorka mesta Zvolen pani Ing. Lenka Balkovičová. Celým programom, v ktorom účinkovalo takmer 110 tanečníkov všetkých vekových a výkonnostných kategórii, sprevádzal moderátor Richard Sanitra. Dynamický tanečný program, ktorý bol pretkaný spomienkami a rozhovormi starých, ale i aktuálnych členov bol obohatený o vzácnych hostí ako raper KELSO, hudobná kapela MICHAELA & BAND, FABER DANCE TEAM, LED & LIGHT AKROBATICKÁ SHOW VERTIGO a vrcholom večera bolo vystúpenie všetkých tanečníkov s rapermi NAPOLEON & VASIL. O profesionálny hudobný a svetelný zážitok sa postarala firma T-AUDIO.

“Veľmi pekne ďakujem Mestu Zvolen a Mestu Lučenec, rodičom tanečníkov za ich podporu počas celého pôsobenia Wanted, starým, ale i aktívnym tanečníkom, tiež našim partnerom a sponzorom.”

Neskrýva úprimnú radosť a vďaku tréner Štefan Chlebo.

V lete pripravuje Tanečná škola Wanted 3 turnusy Letného tanečného tábora pre členov i nečlenov a v septembri sa chystá zápis nových členov wanted, aby tak mohla pokračovať úspešná cesta Wanted tanečnej rodiny.

TS: OZ WANTED. Foto a video: zdroj OZ WANTED tš