• St. dec 6th, 2023

Tretiu Noc Drevárskej fakulty navštívilo veľa návštevníkov

Autor IMG_1979

nov 11, 2022 ,
Noc Drevárskej fakulty. Foto: IMG_1979

Druhý novembrový štvrtok 10.11.2022 mala pre širokú verejnosť až do neskorého večera otvorené svoje brány Technická univerzita vo Zvolene.

Niežeby bežne nemala počas dňa pre svojich študentov otvorené, ale tento večer od 16-tej do 20 – tej hodiny bol vskutku výnimočný, nakoľko sa tu konal v poradí už 3. ročník podujatia Noc Drevárskej fakulty.

Minulé dva prezenčné ročníky sa stretli s veľkým záujmom a práve týmto podujatím sa podarilo zároveň osláviť 70. výročie založenia Drevárskej fakulty.

Organizačne mala toto podujatie pod palcom Drevárska fakulta . Podstatou bolo ukázať širokej verejnosti prácu fakulty zábavnou formou.

Všetko to začalo pri vchode. Od sympatických dám si každý návštevník vyzdvihol rozpis, kde sa ktorá katedra nachádza a zbieral postupne naň pečiatky. Samozrejme, to zaujímavé sa nekonalo len na poschodiach v samotných katedrách, ale to, či ono sa dalo zažiť aj na prízemí, kde bola menšia galéria nábytku a dizajnu. Novinkou bol vo vonkajších priestoroch výskumný objekt KDS.

Celkovo bolo treba prejsť dvanásť katedier Drevárskej fakulty a každá ponúkla návštevníkom vedu a umenie z celkom novej perspektívy.

Odmenou pre každého účastníka na jednotlivých stanovištiach bola malá pozornosť a samotní študenti školy dostali známky do indexu.

Treba uznať, že to bolo super podujatie a aj počet návštevníkov tomu nasvedčoval, nakoľko sa sem prišli pozrieť celé rodiny a dozvedeli sa tu veľa zaujímavých vecí. Pracovníci, ktorí tu boli im radi všetko poukazovali a vtiahli ich do tajov ich roboty a odpovedali na ich bádavé otázky.

Nech sa páči pár fotografií z Noci Drevárskej fakulty 2022.

Fotogaléria: Noc Drevárskej fakulty 2022

Článok a foto: IMG_1979