• Ne. okt 1st, 2023

Deň Sídliska 2011 part. 1

Autor IMG_1979

jún 24, 2011 , ,
Foto: IMG_1979

V sobotu 18.6.2011 sa uskutočnil na sídlisku Západ vo Zvolene 3. ročník kultúrneho podujatia pod názvom Deň sídliska.

Hlavnými  organizátormi boli: Občianska iniciatíva Zvolen Západ, Domka – Združenie saleziánskej mládeže, Stredisko Zvolen, Základná škola Námestie mládeže Zvolen a mesto Zvolen.

Podujatie sa konalo od rána až do neskorých večerných hodín. Organizátori zvládli celé podujatie na výbornú, vložili do toho maximum.

Návštevnosť počas celého dňa bola oveľa vyššia ako na Zvolenskom kultúrnom lete, ktoré organizuje mesto Zvolen každý rok. Ľudia ocenili rozmanitosť v programe a odchádzali spokojní.

Nakoľko bol program bohatý na množstvo účinkujúcich, je potrebné venovať mu dostatočný priestor. Prierez celým podujatím, obohatený fotografiami a video ukážkami pripravím vo viacerých článkoch, preto prosím o trpezlivosť.

Celodenný program v skratke

Účinkujúci:

  • Ricasso, Mighty Hedgehogs, Aikido klub, Tanečná skupina Elita, Sweet Little Chicks, Tanečná škola Zuzany Niščákovej, TŠ Chlebo – Wanted, Country kapela LCB, Tanečná škola J. Fáberovej, Jazz kapela, zbor KVAS, vystúpenie detí zo ZŠ na Námestí mládeže, Rozprávkový svet Moniky Lukáčovej, Hudobno tanečné štúdio P. Kováča.

MBR: Lepšie časy (ZV), Vlastný Prejav (BB), Esso – Beatbox (Senec), DJ Slacker (ZV), tanečný klub ELEMENT (BB)

Sprievodný program:

  • športové hry a iné aktivity od 10.00 hodiny, Ping-pongový turnaj od 9.00 hodiny, Slackline, remeselné dielne pod vedením A. Kossarovej, výstava prác žiakov ZŠ

Tombola: žrebovanie 15.30 a 18.30 – hlavná cena: automobil KIA na víkend s plnou nádržou

Program dňa chronologicky spolu s fotografiami a videom

Na začiatku podujatia o 9:00 to vyzeralo neslávne, hlavne čo sa týka počasia, ale ako sa hovorí pri počasí stáli asi všetci svätí a tak to vydržalo skoro do záveru podujatia. Jedinou nepríjemnosťou bolo, že  približne o 10 –tej hodine bolo jednému staršiemu pánovi nevoľno a dostal záchvat. Organizačný štáb však zareagoval promptne a pacientovi bola poskytnutá prvá pomoc a následne bol v sanitke odvezený do nemocnice.

Celé podujatie sa začalo rozprávkou s názvom Rozprávkový les, ktorú mala pod svojou taktovkou Monika Lukáčová. V rozprávke vystupovalo množstvo rozprávkových postáv a deti v hľadisku mali za úlohu spoznať ich a pomenovať. Nerobilo im problémy uhádnuť princeznú Pletanu, 7 trpaslíkov, Červenú Čiapočku, spoznali aj Janka a Marienku.

Po rozprávke sa deti presunuli do priestorov pizzerie Bambus, kde boli pre ne pripravené tvorivé dielne s bohatým programom.

Pred 12-tou hodinou bolo vyhodnotenie pingpongového turnaja.

Po 12-tej hodine nasledovalo tanečné vystúpenie dievčat a chlapcov z Tanečnej školy Zuzany Nisčakovej zo Zvolena. Predviedli skupinovú choreografiu v rytme rock and rollu a následne dievčatá zatancovali v rytme Zumby. Všetci diváci ocenili ich pohybový talent a tanečné kreácie.

Zumba

Nasledovala Lučenecká skupina LCB, ktorá už v meste Zvolen vystupovala na podujatí Country záhrada v roku 2009 a rozhodne to opäť stálo za to. Zahrali skladby : Ruty šuty Arizona, Texas a mnohé ďalšie, nechýbal ani legendárny hit Ivana Mládka: Jožin z Bažin.

Zostava kapely: Ivan Domby (gitara, spev),  Marek Beňuš (spev, banjo), Ferdinand Miškei (basa), Soňa Dobrocká (husle) a František Molnár (bicie).

LCB : Ruty šuty Arizona, Texas

13:20 hod. Vystúpenie súrodencov Mázorových.

Nakoľko IX. ZŠ oslavuje 20. výročie svojho vzniku, s príhovorom vystúpila Mgr. Ľubica Tomčíková, riaditeľka školy. Spomenula úspechy žiakov, ktorí navštevujú školu, prítomným predstavila plány školy do budúcna. Mottom školy je Šanca pre všetkých.

Prítomným sa prihovoril aj PaedDr. Miroslav Gálik ‚ktorý je poslancom mesta Zvolen a zároveň aj učiteľom v Súkromnom centre voľného času vo Zvolene.

PaedDr. Miroslav Gálik zahral na Keyboarde hymnu, ktorú sám zložil pre deti základnej školy.

Hymna IX. ZŠ Zvolen Západ

Nasledovalo vystúpenie detského folklórneho súboru Vretienko.

13:50 hod – príhovor člena Občianskej iniciatívy Zvolen Západ , v ktorom spomenul aktivity, ktorým sa členovia aktívne venujú.

Prvú časť Dňa sídliska predkladám na priložených fotografiách. Ďalšie budú nasledovať.

Prvá časť fotografií

Článok, foto a video: IMG_1979