• Po. okt 2nd, 2023

Veľkolepý psí Deň s útulkáčom vo Zvolene

den-s-utulkacom-zvolen-3
Fotografovať psov nebol žiadny problém. Foto: Ján Števonka.

Sviatok psov – aj tak by sa dalo nazvať podujatie, ktoré sa v origináli volalo Deň s útulkáčom a uskutočnilo sa v nedeľu 25.9.2011 na lúke za predajňou Auto Slovák.

Podujatie bolo organizované OZ Pes v núdzi a Psíčkari-ZV a počas piatich hodín bol pripravený bohatý program pre štvornohých miláčikov a ich majiteľov, ale najmä pre psíkov z útulku.

Na jednom mieste tak bolo možné vidieť psíkov rôznych rás i miešancov, ktorí sa počas dňa navzájom spoznávali.  Aj napriek náročnému programu na záver podujatia dokázali tie najmenšie plemená poobháňať svojich väčších kolegov.

Okrem výstavy psov z útulku a psov, ktorých do súťaže prihlásili ich majitelia, si mohli psíci zmerať sily v poslušnosti v prekážkovom behu (agility). Deti a aj dospelí si mohli zasa zmerať sily v hádzaní psích hračiek. Dospelí do vedra na strome a deti do lavóra. Súčasťou programu bola aj ukážka záchrany ľudského života, ktorú predviedli záchranári.

Všetci zúčastnení mohli priniesť pre psíkov z útulku hračky, maškrty, granule, proste čokoľvek, čo tieto psíky potrebujú a čo im aj pripomenie tento veľkolepý deň.

Nakoľko slová by nevystihli to, čo bolo možné vidieť na podujatí, tak práve na videách a fotografiách vám prinášam časť z tohto programu.

Poslušnosť psa – doporučujem tlačidlo HD na videu

Agility – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie

Video – doporučujem tlačidlo HD na videu

Článok, foto a video: Ján Števonka.