• Pi. sep 22nd, 2023

Fašiangová zábava vo Zvolene – 1. časť.

fasiangova-zabava-zvolen-31
Tanečná skupina Elita.Foto: Ján Števonka.

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden čarokrásny zámok a k nemu viedol červený koberec, celý pokrytý lupeňmi ruží. Nebolo to len tak pre nič za nič, nakoľko na tom zámku, ktorého v kraji páru niet sa v ten sobotný deň 4.2.2012 konal Zbrojnošov ples. Dámy v róbach a páni vycifrovaní sa v tento deň bavili prenáramne až kým kohút prvý krát nezakikiríkal.

Toto by bol pekný príbeh, keby sme sa v tú sobotu nenachádzali na inom mieste a v inom čase. V článku, ktorý bude mať dve časti sa dozviete, že ak aj nevlastníte množstvo peňazí, dá sa viac než dobre zabaviť a kultúrne vyžiť, ak ste v spoločnosti, v ktorej sa cítite viac než dobre. Poďme sa teda pozrieť na to, čo bolo možné zažiť na Fašiangovom plese na IX. ZŠ na sídlisku Západ vo Zvolene.

V úvode sa predstavila tanečná skupina Elita pod vedením Žanky Fáberovej , ktorá to rozbalila na parkete vo valčíkovom rytme. Po krátkom vystúpení sa mikrofónu zhostila riaditeľka IX. ZŠ na sídlisku Západ Mgr. Ľubica Tomčíková, ktorá vo svojom príhovore privítala všetkých prítomných, vyzdvihla myšlienku tohto plesu ako aj jeho tradíciu. V príhovore sa ďalej poďakovala svojim kolegom, organizačnému tímu, účinkujúcim, sponzorom za tombolu, ako aj rodičom žiakov školy súčasným aj bývalým. Nezabudla privítať aj Občiansku iniciatívu Zvolen západ, ktorá bola na tejto zábave zastúpená v hojnom počte.

Samotné otvorenie plesu pozostávalo zo slávnostného prípitku, pri ktorom po boku riaditeľky školy stál vedúci odboru školstva Mestského úradu Mgr. Miroslav Marcinko a konferenciér celej akcie Igor Kočiš Po tomto akte sa už mohol začať kultúrny program, ktorý trval až do ďalšieho dňa a skončil okolo 5:00 hod. rannej.

Pred oficiálnou časťou zahrali jednu vlastnú skladbu na hudobné nástroje žiaci tunajšej ZŠ ktorú si aj sami na túto príležitosť pripravili. Na priečnu flautu hrala Ivana Klesniaková, ktorú často vídať na akciách, organizovaných ZUŠ Zvolen z Nádvornej 10. vo Zvolene.

V oficiálnej časti sa predstavil PaedDr. Miroslav Gálik so svojimi zverenkyňami. Najskôr na akordeón sprevádzal malú nádejnú speváčku na ľudovú nôtu a následne potom na klávesoch sprevádzal dve slečny, ktoré najskôr spievali skladbu Modrá od Jany Kirschner a následne potom od Modusu Úsmev.

Prvý valčík si spolu zatancovali riaditeľka školy Mgr. Ľubica Tomčíková Igor Kočiš.

Svoje zastúpenie tu mala aj TS Wanted Štefana Chleba, ktorej zverenci sa tu predstavili až v troch vystúpeniach, najskôr v Hip Hop sólo vystúpení sa predstavila síce najmladšia, ale zato neskutočne talentovaná Viktória Šályová. Neskôr potom mladé slečny zatancovali choreografiu, pri ktorej sa bolo na čo pozerať. Svoje vystúpenie ukončili najúspešnejšou choreografiou Features, ovenčenou veľkým úspechom.

Toto je koniec prvej časti a v druhej časti budú ďalšie videá ako aj fotografie a ostatné informácie, ktorých je viac než dosť, veď zábava trvala až do rána.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma