Elsa a Gábor vygradovali Jazzové námestie 2012

jazzove-namestie-2012-zvolen

Eva Emingerová s bratom Petrem Kroutilem. Foto: ZV-podujatia

V programovej ponuke zvolenského kultúrneho leta, ktoré trvá od júna do septembra sa dá nájsť zopár zaujímavých podujatí. Jedno výnimočné a každoročne nabité kvalitným programom a interpretmi sa nazýva Jazzové námestie. Toto už bol 7. ročník a uskutočnil sa 22.6.2012 na pódiu pri fontáne na námestí. Organizácia tohto uceleného programu bola pod taktovkou SZUŠ (Hudobno-tanečné štúdio vo Zvolene je v Súkromnej základnej umeleckej škole) Mgr. Pavla Kováča spolu s mestom Zvolen.

Programová skladba bola nabitá. V úvode sa predstavili študenti SZUŠ a v závere skupiny zvučných mien: dixielandová kapela Steamboat Stompers (Praha) + Eva Emingerová + Sweet Little Chicks, Nothing But Swing Trio (Banská Bystrica) + Elsa Valle (Cuba) + Gábor Winand (Budapešť).

Prvý v poradí vystúpili so svojim programom žiaci HTS a ako povedal Pavol Kováč, je to preto, aby bolo vidieť, že jazzová hudba nie je pre starých paprdov, ale že aj mládež sa už o ňu zaujíma.

Video

Dixielandová kapela Steamboat Stompers (Praha) – názov tejto kapely sa dá, ako povedal Pavol Kováč z HTS pochopiť v zmysle Steamboat – parná loď na Mississippi a Stompers je starý jazzový štýl a definuje sa  ako tanečná hudba. To znamená, že tie kapely, ktoré hrali na Mississippi na parných lodiach hrávali stomp a muzikanti boli stomperi.

Video

V polovici programu sa pridala k tejto kapele a svojim fantastickým hlasom zaspievala nielen sólo ale aj duet Eva Emingerová s bratom Petrem Kroutilem.

Video

Na záver vystúpenia ešte pribudli na pódiu zvolenské Sweet Little Chicks, ktoré okrem zaujímavej improvizácie zaspievali aj skladbu Cheek to cheek.

Video

Na záver to najlepšie, ako sa hovorí a bolo to vystúpenie Nothing But Swing Trio (Banská Bystrica), Elsa Valle (Cuba) a Gábor Winand (Budapešť). O banskobystrickom triu sme už sme na týchto stránkach písali pri minuloročnom Jazzovom námestí, takže tak ako vždy, ich hudobný prejav bol jednoznačne vynikajúci. To, čo však dokázal Gábor Winand, či už sólo alebo s Elsou Valle, bolo neskutočným zážitkom a jej výrazný hlas bol jednoducho neopísateľný.

Video

Jazzové námestie 2012 je za nami a musí sa uznať, že tých viac ako 4 hodiny stáli rozhodne za to, boli plné kvalitnej muziky a ich interpretom treba vyjadriť uznanie za neopakovateľný zážitok.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.