Heuréka na Budči bola fest dobrá 1. časť

heureka-budca-fest-9

Femina Fortis. Foto: Ján Števonka.

V sobotu, 4.8.2012, sa od 12:00 do neskorej polnoci uskutočnil v obci Budča pri Zvolene nultý ročník Heuréka Budča festu. Cieľom tohto hudobno-kultúrneho festivalu bolo ukázať mladým ako aj starším ľudom akými spôsobmi môžu tráviť čas. Predstavili sa kapely viacerých žánrov. Bolo možné vidieť Western, One Man Show, tanečné vystúpenia a čas sa dal tráviť aj návštevou stánkov mládežníckych organizácií a workshopov.

Usporiadateľom tohto festivalu je obec Budča, ale tou hlavnou osobou, ktorá tento festival vymyslela, je Zuzana Bačíková spolu s kolegami Slavomírom Siskom a Michalom Repiským z neformálnej skupiny i.d. Organizácii všetkého, čo bolo možné zažiť v tento deň bolo potrebné venovať dva mesiace.

Rozhodne treba pochváliť organizátorov za skutočne hladký priebeh festivalu, či už sa jednalo o tím ľudí zabezpečujúcich dopravu, SBS službu, ktorá mala na starosti veselých účastníkov. Veľké vďaka za smetné koše v podobe vriec, ako aj za toalety. Nezdá sa to, ale aj takéto maličkosti zlepšia náladu. Možno jediným mínusom boli miesta: kde, respektíve, na čo si sadnúť? Čo sa týka výberu, ako aj ceny rýchleho občerstvenia: pivko a nealko v super cene za 1€, a ako adolescenti poznamenali, boli radi, že sa tak lacno môžu uviesť do dobrej nálady.

Vystupujúci na tomto festivale 

 • Pakáreň (folk-alternative, Zvolen), Občianske združenie Psíčkari-ZV (ukážka práce so psami), The Challegance (rock, Zvolen), Femina Fortis, brušný tanec Zvolen, Búrka (punkrock, Zvolen), Mad Faces (alternative, pop-rock, Banská Bystrica), Fáber dance team (tanečné predstavenie), Minimálna Trvanlivosť (punkrock, Detva), Psanci (western show), Čosním? (indie-rock, Banská Bystrica), Folklórny súbor RatolesťŠHT (punk-rock, Žiar nad Hronom), Občianske združenie STRED (tanečné vystúpenie), Pančuchy Eleny Hríbovej (big-beat, Zvolen), One Man Show (interaktívne divadelné predstavenie), ZV12-28 BAND (blues, Zvolen), Sitňan (punk-rock, Žiar nad Hronom), Karavana (reggae,  Spišská Nová Ves), Chilly práschock (alternative, ska, Banská Bystrica)

Súbežný program – workshopy:

 • Netradičné voľnočasové aktivity – mölkky, kalčeto, trampolína, frisbee, powerstrider
 • Informačné centrum pre mladých Lutila – Človeče nehnevaj sa  ;Poznám krajinu, v ktorej žijem, Knižnica na cestách
 • Základná umelecká škola Heuréka – tvorivé dielne
 • Special Tactical Airsoft Racon – streľba z airsoft zbrane

Nakoľko bol tento festival čo do objemu vystupujúcich a sprievodného programu doslova veľkolepý a multimediálneho materiálu z neho je neúrekom, a nakoľko sú dovolenky a nie všetci, čo sa chceli zúčastniť sa zúčastnili, môžete si to pozrieť v nasledujúcich článkoch – bude ich celkovo asi 3 a toto je prvý.

Videá

Bohdan Mezei – (folk-alternative, Zvolen) – ako jediný člen skupiny hral skladby – Notorik, Štiavnická Anča ako aj legendárnu skladbu od Leonarda Cohena Hallelujah, ale tak trochu inak.

Pakáreň – Možno to tak malo byť

The Challegance (rock, Zvolen) – ich skladby nemajú názvy, len pracovné názvy

The Challegance – 

Femina Fortis – (brušný tanec Zvolen) – viac o nich napovie ich WWW stránke

Femina Fortis

Búrka – (punkrock, Zvolen), skladby Čo je najlepšie, Máme ešte čas, Nevadí ako aj Čierna diera a veľa ďalšieho

Búrka – Nikdy nie si sám

Fotografie – prvá porcia fotografií a v každom článku budú tie, ktoré do daného článku patria časovo.

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Saška Konrádová.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

3 Comments on Heuréka na Budči bola fest dobrá 1. časť

 1. bol som tam, ale citujem “Cieľom tohto hudobno-kultúrneho festivalu bolo ukázať mladým ako aj starším ľudom akými spôsobmi môžu tráviť čas.” no a mate na mysli travit volny cas ozratim sa na festivale :D, a kde tu si aj zahulit :D…inac vydareny festak, tesim sa aj na buduci rok

  Páči sa mi

 2. kedy budú ďalšie časti?

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.