• Št. feb 2nd, 2023

Jazzové portréty ožili v novej výstavnej galérii

MgA. Leopold Redlinger. Foto: IMG_1979.

V sobotu sa uskutočnila prvá vernisáž výstavy fotografií  ,,Jazzové portréty“  v novootvorenej galérii v priestoroch firmy Klemo na Tehelnej ulici.

Vytvorenie výstavných priestorov na prezentáciu  kultúrnych, hudobných a  výtvarných diel bolo podľa slov pána Jozefa Klementa  jeho detským snom, ktorý sa mu podarilo zrealizovať.

Prvý tu vystavoval  svoje  fotografie džezových hudobníkov hrajúcich na pódiách MgA. Leopold Redlinger a z tu vystavovaných fotografií sálala energia a radosť.

Výstava pod názvom Jazz bolo, tam bolo…. bola už  v minulom roku na Zvolenskom zámku. Pán Klement poprosil pána Reldlingera, aby sa práve touto výstavou slávnostne otvorili priestory tejto komornej galérie.

V úvode zahral jednu skladbu pán Pálaj mladší a po ňom povedal pár viet o výstavnom priestore ako aj o jeho vzniku pán Jozef Klement, ktorý následne po strelení šampanského odovzdal slovo kvázi kurátorovi výstavy prof. Ing. Ladislavovi Paulemu, PhD. Profesor Paule pútavým rozprávaním navodil atmosféru s dejom a pointou na záver a následne potom už príbeh dopovedal samotný autor fotografií Leopold Redlinger.

MgA. Leopold Redlinger

Fotograf telom aj dušou. Vyštudoval Akadémiu múzických umení v Prahe a fotografii a lektorovaniu sa venuje od roku 1963. Ma bohaté skúsenosti a dar odovzdať tieto skúsenosti svojim študentom. Momentálne okrem lektorovania pre PHOTO ACADEMY lektoruje aj na Akadémii umení v Banskej Bystrici Kreatívna fotografická tvorba a fotografické technológie. Stopy jeho práce možno nájsť v každej fotografickej oblasti, interiérom a architektúrou počnúc a koncertnou fotografiou končiac. (zdroj: Photo Academy)

Všetko to čo bolo možné vidieť počas vernisáže si môžete pozrieť na priloženom videu.

Fotografie

Osobne doporučujeme si nájsť čas a písť sa pozrieť na tieto úchvatné fotografie.

Článok, foto a video: IMG_1979