Neskutočné popoludnie plné hier, zábavy i dobrôt na Laniciach

den-pre-lanice

Tvorivé dielne mali veľký úspech. Foto: Ján Števonka.

V sobotňajšie popoludnie 12.10.2013, ktoré svojim charakterom pripomínalo babie leto sa konala v mestskom parku Lanice fantastická akcia pod názvom Deň pre Lanice. Podujatie zorganizovalo Združenie Slatinka spolu s partnermi mestom Zvolen a ŠOP SR Poľana a počas vyše štyroch hodín trvania akcie si prišli na svoje nielen rodiny s deťmi, ktorých tu bolo neúrekom, ale i všetci tí, ktorí sem prišli a doslova zažili nepoznané. Kde teda začať a nezabudnúť na niečo... nuž asi takto. Všetko sa to začalo o 11-tej prípravou posedenia z paliet na popoludňajšie divadielko, rozvešaním fotografií na výstavu, prípravou občerstvenia v podobe koláčov a rôznych maškŕt, ktoré boli také dobré, až bol problém si vybrať. Nemohli chýbať tvorivé dielničky s plsťou,  vydlabávanie tekvíc  a samozrejme v tomto období  aktuálna výroba šarkanov, ktoré sa tu potom popoludní preháňali po oblohe. Samostatný stánok ručných prác tu mala aj  ŠOP SR Poľana.

Okrem týchto aktivít si deti mohli zastrieľať lukmi na terč, prejsť bludiskom so zavretými očami, hádzať Frisbee na cieľ a samozrejme hľadať poklad.

Samostatná kapitola bolo divadelné predstavenie divadelného spolku Bez opony s predstavením v značne upravenej verzii o Červenej čiapočke.

Kto však pozorným okom sledoval dianie naokolo, mohol si povšimnúť aj vlastnú aktivitu detí, ktoré si tu svojpomocne vyrobili bunker, zamaskovali ho lístím, dokonca sa zabavili pri pavučine, ktorú našli medzi stromami.

Záverom asi treba povedať, že  ak niekto hľadal niečo ľudské a nie komerčné, tu to našiel, kto sa chcel dosýta zabaviť, zábavu našiel, kto si chcel niečo sám vytvoriť, tu to mohol skúsiť.

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým OZ Slatinka a ich členom dobrovoľníkom, ktorí počas roka robia veľmi pekné akcie, po ktorých ešte majú dlho všetci nezabudnuteľné zážitky.

Deň pre Lanice (obrazom)

Fotografie

Článok, foto a video:  Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: