• Ut. feb 7th, 2023

Do Zvolena príde Khenzur Rinpoče

ByIMG_1979

mar 10, 2014 ,
kalachakra plagatik
Kálačakra.

TS – Už tento víkend je tu jedinečná možnosť stretnúť sa s jedným z najväčších tibetských majstrov. Zvolen navštívi Khenzur Rinpoče, osobnosť, na ktorú sa v niektorých otázkach meditačnej praxe odvoláva dokonca J. S. Dalai Lama. Všetkých záujemcov prevedie zasväteniami do dvoch meditačných aspektov (Kálačakra a Buddha medicíny).

Nezáleží na tom, či sa počítame medzi obdivovateľov tibetskej duchovnej tradície, alebo k východným filozofiám nemáme žiaden vzťah. Všetci chceme byť v živote šťastní. A práve pri stretnutí s tibetskými majstrami sa nám môžu dvere k šťastnejšiemu životu výrazne pootvoriť – oni sami sú totiž stelesnením tých najjemnejších energií ako láska, súcit, či múdrosť. Ich cieľ je pritom jediný: pomáhať všetkým cítiacim bytostiam bez rozdielu.

Vôbec nemusíme poznať vysvetlenie meditačných aspektov Kálačakra a Buddha medicíny, vnímajme zasvätenie jednoducho ako možnosť byť účastný silnej pozitívnej energie, ktorá nám môže pomôcť vo viacerých oblastiach nášho života. Alebo ako stretnutie s človekom, ktorý vo svojom živote naplno zrealizoval láskyplné súcitenie so všetkými cítiacimi bytosťami a chcel by to naučiť aj nás.

Ak Vás však zaujíma meditačná prax a vysvetlenie oboch aspektov, tu je aspoň stručné zhrnutie.

Zasvätenie do meditačného aspektu Kálačakra (Zasvätenie do kozmického kola času):

Tradícia Kálačakry a jej hlboká myšlienka kola času symbolizuje nekonečnosť cyklu planét, vesmíru a zároveň  nekonečnosť ľudského dychu. Známe „Čo je vonku, je aj vo vnútri „, naznačuje spojenie vesmíru s ľudskou existenciou, javov mimo nás s tými, ktoré prebiehajú v nás, aj keď si ich dostatočne neuvedomujeme. Astrologický systém Kálačakry je základným kameňom tibetských astrologických kalendárov. Pre nás je však najdôležitejšie, že nás naučí pracovať s najjemnejšími energiami nášho tela na ceste k šťastiu a osvieteniu.

Zasvätenie do Buddhu medicíny:

Aspekt Buddhu medicíny je základným pilierom tibetskej psychológie. Vďaka zasväteniu môže meditujúci pracovať s rôznymi fyzickými či psychickými problémami a zreteľnejšie si uvedomiť svoje chyby na ceste k šťastiu a spokojnosti vo vlastnom živote.

buddha mediciny
Buddha medicíny

Kultúrny dom ŽSR, Sokolská 69, Zvolen

  • 15.3.2014 od 10.00 do 16.30 sa uskutoční zasvätenie do aspektu Kálačakra (čas zahŕňa aj hodinovú obedňajšiu prestávku)
  • 16.3.2014 od 9.00 do 15.00 sa uskutoční zasvätenie do aspektu Buddha medicíny (čas zahŕňa aj hodinovú obedňajšiu prestávku)

V prípade účasti na oboch dňoch je cena 40 eur, ak máte záujem prísť iba na jeden deň, cena je 25 eur. Platí sa priamo na mieste.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Členovia Akadémie tibetských náuk Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri