• Ut. feb 7th, 2023

Západniarsky Deň sídliska predčil očakávania

ByIMG_1979

jún 22, 2014 , , ,
den-sidliska-2014-domka-zvolen-1
Deň sídliska 2014 nebol len o športe, kultúre, ale na svoje si prišli aj deťúrence o, ktoré sa starala Domka vo svojom domčeku. Foto: ZV-podujatia.

V letný sobotňajší deň 14.6.2014 sa na sídlisku Západ konala celodenná akcia už 6-teho ročníka pod názvom Deň sídliska.

Deň sídliska bol zorganizovaný pod hlavičkou OI Zvolen-Západ, ZŠ Zvolen-Západ a mestom Zvolen. Toto podujatie podporili aj poslanci MsZ za výbor mestskej časti 3. Taktiež bolo podporené programom aktívne občianstvo sociálna inklúzia – Nórsky finančný mechanizmus a samozrejme ostatným partnerom.

Program bol rozdelený na dve časti. Dopoludnia  sa konali 4 športové turnaje, stolný tenis a streetbalový turnaj a tento rok pribudli aj ďalšie dva športy a to futbal a florbal. Neskôr poobede sa ešte otváral pod názvom súťaže LowCost skatepark opening – skateboardový minipark.

Podujatie moderoval – Milan KrnáčDivadlo Zelienka 

Zoznam článkov – Deň sídliska Zvolen Západ 2014

Všetko o jednotlivých turnajoch si môžete prečítať v tomto článku. Pinpongovému turnaju je venovaný samostatný článok od Ing. Miloša Masarika, ktorý tento turnaj organizoval.

Všetko sa odštartovalo tesne pred 9. hodinou a úvodného slova sa ujala za OI Zvolen-Západ Sanja Nikolov. Sanja popriala veľa športového šťastia a zároveň privítala vzácnych hostí, ktorí si našli čas a prišli na otvorenie Dňa sídliska.

Po jej pravici bola víceprimátorka mesta Zvolen Mgr. Alžbeta Staníková, Ing. Vladimír Bella – poslanec MsZ, Mgr. Pavol Grznár – vedúci oddelenia kultúry a športových aktivít. Samozrejme, že bolo pozvaných viac hostí, ale len títo statoční prišli na túto fantastickú akciu.

Následne po predstavení hostí dostala slovo víceprimátorka, ktorá poďakovala všetkým, ktorí prišli na toto krásne podujatie a vyzdvihla to, že OI každoročne toto podujatie vyšperkuje vždy niečím novým. Poďakovala za to, že sa OI stará o obyvateľov Západu, pomáha poslancom návrhmi, ale aj riešeniami mnohých problémov.

Po športových zápoleniach sa o 14-tej začal kultúrny program na hlavnom pódiu pred školou.

Túto časť opäť otvárala víceprimátorka Staníková, ktorá v podstate zopakovala úvodné slovo z rána. Po nej sa dostal k slovu predseda OI Zvolen Západ Albín Geršič. Upriamil svoj príhovor na prezentáciu toho, čo robí iniciatíva. Konkretizoval, že najväčšou snahou iniciatívy je zlepšenie života na tomto sídlisku, hlavným cieľom je však spájať ľudí a odstraňovať anonymitu sídliskového života. Preto tak,  ako po roky minulé pripravili športové podujatia, ale aj zaujímavé kultúrne podujatia.

Program tejto kultúrnej časti bol viac než pestrý.  Nechýbali  vystúpenia regionálnych a domácich umelcov ako napríklad divadlo Zelienka a ich Psíček a Mačička, skupina FlowFenomen hrajúca poväčšine prevzaté skladby, Fáber Dance Schol predviedol s deťúrencami tanečné kreácie, The Toones zahral v rockovom štýle, Zvolenskí vrchári neskutočne prekvapili hudbou a spevom na ľudovú nôtu a Pacipacifik tradične predviedol a pozabával ľudí country hudbou.

Prvý svoj koncert tu odohrala detská skupina The Jockers.

Nechýbala tombola, ktorá tento rok mala úctyhodných takmer 140 vecných cien. Okrem toho tu mala svoj stan Domka, ktorá okrem výpomoci na športových podujatiach sa v stane venovala deťom a rôznym hrám.

Indiánsku kultúru a zvyky prišlo prezentovať  občianske združenie Pine Ridge, ktoré nielen na tejto akcii prekvapilo, ale bolo ich možné vidieť so svojim programom vo zvolenskej Europe.

Tak toto bol len taký odrazový mostík jednej fantastickej akcie Deň sídliska. Viac info už v samostatných článkoch.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri