• Ut. dec 6th, 2022

V Deaf Kebab prebieha zbierka pre detský domov Maurícius

deaf-kebab-zvolen
Priečelie prevádzky Deaf Kebab. Foto: ZV-podujatia.

Pomáhať sa dá rôznymi spôsobmi a nemusia to byť len peniaze, ktoré pomôžu druhým, veľakrát pomôžu aj iné veci.

Vo Zvolene pri plavárni (Hviezdoslava 16 ) sa nachádza jedna svojim spôsobom špecifická prevádzka rýchleho občerstvenia DEAF Kebab, ktorej personál tvoria práve nepočujúci ľudia.

V čisto nepočujúcom kolektíve vypomáhajú aj dvaja počujúci Maroš Sovák a Jana Búryová, ktorí sa rozhodli pomôcť a rozbehli projekt Počujem srdcom. Počas mesiaca december robia zbierku pre Detský domov Maurícius, ktorý je rodinného tipu a v ktorom sú umiestnené nielen nepočujúce deti.

Prečo Maurícius?

V júli 2014 pôsobili Maroš a Jana ako vedúci v  letnom integračnom tábore nielen pre nepočujúce deti. Práve v tomto tábore,  v ktorom panovala fantastická atmosféra boli deti z Detského domova Maurícius z Kremnice.

Toho roku zozbierali pár vecí a odniesli ich v decembri do tohto Detského domova. Deti boli ich návštevou a tým čo pre nich priniesli unesené a vyčarilo im to takto na Vianoce úsmev na tvári.

Aj z tohto dôvodu sa tento rok zapojili do projektu Počujem srdcom. V danej prevádzke je možné nájsť škatuľový box, do ktorého môže ktokoľvek, kto chce pomôcť vhodiť niečo, čo už doma nepotrebuje a druhému môže pomôcť.

Veľakrát pomôže aj oblečenie, knižky alebo športové potreby,  prípadne hudobné nástroje, odrážadlá, bicykle a pod. Všetky tieto vyzbierané veci budú odovzdané v Detskom domove v Kremnici Deaf Kebab tímom.

Neváhajte teda a príďte do Kebabu a pomôžte tak niekomu druhému, ktorému aj drobnosť vyčarí úsmev na tvári.

puma-bring-back-bin
PUMA® – Bring Me Back – v DEAF kebab. Foto: DEAF kebab Facebook
deaf-kebab-zvolen
Priečelie prevádzky Deaf Kebab. Foto: ZV-podujatia

Článok a foto: Ján Števonka.