Ženský šarm hral prím na Jazzovom námestí

ester-wiesnerova-1

Fantastická Ester Wiesnerová. Foto: ZV-podujatia

V piatkový večer 9.6.2017 sa na zvolenskom námestí rozprúdila fantastická hudobná zábava, ktorá možno neprilákala davy na námestie, ale pritiahla tých, ktorí si radi vychutnávajú kvalitnú muzičku a veru v tento večer tu bolo čo vychutnávať od začiatku až po záver.

Reč je o 12. ročníku hudobného podujatia Jazzové námestie, ktoré sa organizačne konalo pod hlavičkou Hudobno tanečného štúdia vo Zvolene a ďalších partnerov a samotné podujatie moderoval Pavol Kováč.

Tak, ako ako je za ostatné roky zvykom, aj tentoraz sa tu zišli interpreti, ktorí pripravili všetkým divákom neskutočný hudobný zážitok. Na úvod to bolo spojenie Sweet little chicks s častou ich Big bandu, po nich prišiel Erik Rothenstein band & Ester Wiesnerová a na záver to neskutočne rozbalila kapela Balkansambel.

Poďme však pekne poporiadku

Organizátor si sem už tradične priviedol svojich zverencov v podobe vokálneho tria Sweet little chicks a časť speváckej a dychovej saxofónovej sekcie. Počas hodiny sme sa v čase vrátili do minulosti, kedy tu kraľoval swing a samozrejme džez a všetko okolo toho. Netreba dlho okolo horúcej kaše chodiť a rovno treba povedať, že tento úvod ani nemohol byť lepší. Jednoducho ako vždy fantastické vystúpenie od A po Z.

Druhý na pódiu vystúpil Erik Rothenstein band & Ester Wiesnerová a dá sa rovno povedať, že to bolo jedno veľké prekvapenie. Stretol sa tu jeden stredne veľký band s veľkým saxofonistom a trubkárom Erikom Rothensteinom, ktorého spevom nielen ľudových piesní v džezovej úprave doprevádzala pôvabná Ester Wiesnerová, ktorú bolo možné vidieť v roku 2012 v súťaži Hlas Česko Slovenska. Táto kombinácia bola neskutočná, fantasticky ladili a všetci prítomní ich neraz svojim potleskom obdarili a veru bolo za čo.

Na záver obsadilo pódium sedemmiestne teleso Balkansambel a ako už aj názov evokuje, táto kapela hrá tradičné balkánske melódie. Hudobný žáner Klezmer netreba asi veľa predstavovať, nakoľko jedna dobre známa kapela tohto razenia tu vystupuje dosť často. Toto bolo niečo podobné, potiahnuté ich fazónou, ktorá rozhodne nesklamala, ba naopak a dá sa povedať, že to bola tá správna bodka za týmto už 12. ročníkom Jazzového námestia.

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.

 

Pridaj komentár