• Po. okt 2nd, 2023

Jednotka oslávila 70. výročie slávnostnou akadémiou

Autor IMG_1979

máj 20, 2023
tanec na pódiu
Momentka podujatia. Foto: IMG_1979

Vo štvrtok 18.5.2023 sa v Kongresovej sále ŠD Ľ. Štúra Technickej univerzity vo Zvolene konala slávnostná akadémia k 70. výročiu otvorenia školy P. Jilemnického 1813/1 vo Zvolene.

Tohto slávnostného programu sa zúčastnilo množstvo pozvaných hostí a rozhodne musím uznať, že tie dve hodiny strávené v tejto spoločnosti rozhodne stáli za to.

Avšak pekne poporiadku. Najskôr trošku o histórii a veciach súvisiacich a podrobnejšie informácie si môžete prečítať v tlačovej správe venovanej tejto významnej udalosti.

Treba vedieť, že sedemdesiat rokov je činná budova tejto školy a celých sedemdesiat rokov slúži pre školskú činnosť. Škola existuje nepretržite už 127 rokov. Je pokračovateľkou Meštianskej školy, ktorá bola zriadená v roku 1896 ako chlapčenská meštianska škola.

Nová budova na Ul. Petra Jilemnického č. 1813 bola daná do prevádzky v septembri 1952 a bol tu zriadený študentský internát pre Strednú priemyselnú školu strojnícku, potom tri školské roky bola sídlom II. jedenásťročnej strednej školy vo Zvolene a cez prázdniny po skončení školského roku 1959/1960 sa do nej nasťahovala z budovy na Ul. Jozefa Kozačeka I. základná deväťročná škola. Odvtedy sídli v tejto budove dodnes.

Viac už v tlačovej správe a poďme teda k samotnému programu.

Podujatie moderovala trojica moderátorov Lucia Chabadová, Viviane Andriamaroson a Samuel Hlásny. Scenár a réžiu mala pod palcom Mgr. Erika Felixová.

Program bol viac než pestrý, od úvodných slov vzácnych hostí, cez hudbu, tanec, divadlo, vtipných scénok a dokonca aj kúzelník prišiel.

Prvá časť patrila príhovorom, kedy ako prvá sa zhostila mikrofónu samotná riaditeľka Mgr. Anna Cúttová, ktorá nás previedla nielen históriou, ale aj súčasnosťou a aj víziami do nasledujúceho obdobia. Za mesto Zvolen sa pripojil ku gratulácii nielen primátor mesta Vladimír Maňka, ale aj víceprimátor Ľubomír Zdút-Šťastný. Mesto, to je aj odbor školstva a príhovor, respektíve dva tu prečítala Mgr. Miriam Rašnerová (referentka odboru školstva).

Po tomto už nič nebránilo tomu, aby sme sa ponorili do kultúrneho programu, v ktorom sa predstavili samotní žiaci, potom aj spoločne aj so svojími učiteľmi a nechýbali ani videoprezentácie.

Na samotný záver si riaditeľka pozvala všetkých účinkujúcich a pedagogický zbor na pódium a poslednou hudobnou vložkou spoločne takto zavŕšili túto slávnostnú akadémiu.

Po slávnostnej akadémii sa všetci pozvaní odobrali do telocvične Jednotky, kde ich čakala slávnostná recepcia, na ktorej sa všetci navzájom ponorili do družných debát, ale to je už iný príbeh.

Na záver už len toľko, že tento program sa rozhodne Zvolenskej jednotke podaril. Tak, ako vždy, aj tentokrát Vám ponúkame pár fotografií a videá z tejto slávnostnej akadémie

Video: Slávnostná akadémia Jednotka – 1. časť

Video: Slávnostná akadémia Jednotka – 2. časť

Fotogaléria: Slávnostná akadémia Jednotka

Článok, fotografie a videá: IMG_1979

Pridaj komentár