• St. máj 31st, 2023

Zvolen spoznal nového kráľovského knihomoľa

ByIMG_1979

mar 10, 2018
Kráľ svojim podpisom spečaťuje korunováciu a poddaný sa mu poza chrbát smejú. Foto: IMG_1979

Pod spoločným mottom „Knižnice pre všetkých“ sa konal už 19. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc 2018.

Samozrejme, ako za ostatné roky v mesiaci marec, ktorý je mimochodom Mesiacom knihy sa do tejto aktivity zapojila v dňoch 5. – 9.3.2018 aj Krajská knižnica Ľudovíta Štúra a pre všetkých si pripravila bohatý program.

Predtým, než napíšem viac o podujatiach, tak je potrebné ešte doplniť, že vyhlasovateľmi sú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Základným cieľom podujatí v tomto danom týždni je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne, vzdelávacie a informačné inštitúcie.

Počas hlavného programu sa každý deň konalo niečo zaujímavé.

Prvý deň odštartoval besedou s autorkou knihy Príbeh Jánskej doliny Elenou Hipmanovou a na ďalší deň sme spoznali Kráľa detských čitateľov v rámci slávnostného oceňovania najaktívnejších detských čitateľov. Kráľovi, respektíve gymnazistovi Jakubovi Markechovi sa podarilo v ostatnom roku 2017 si vypožičať viac ako 240 kníh a táto jeho korunovácia bola celkovo šiesta nie však v rade.

Podvečer tohto istého dňa sa po 17-tej začala burza kníh.

Druhá polovica týždňa (štvrtok) bola v podaní psychosomatičky Antonie Krzemieňovej a jej prednáška sa venovala manipulácii.

To bol teda hlavný program, ale samozrejme si knižnica pripravila aj nejaký ten benefit navyše.

Stáva sa, že sa čitateľ pozabudne, nevráti načas vypožičanú knihu a začne sa mu počítať sankčný poplatok. A práve v stredu mali možnosť všetci vrátiť knihy bez vymáhania tohto poplatku. Nezabudlo sa ani na nových čitateľov, ktorí pri prvom zápise dostali aj menší darček.

Špeciálnej odmeny, v podobe milej pozornosti sa dostalo aj tomu, koho v meste pri čítaní knihy počas

tohto týždňa zastihla tzv. knižná hliadka.

Krajská knižnica Ľudovíta Štúra 360°

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979